Při jejich akrobatických prvcích ve městě i v terénu tuhne v žilách krev. Dělají salta a přemety přes betonové zídky, skáčou z výšek. Namachrovaní floutci, kteří hazardují se životem, může si říct náhodný pozorovatel. Vandalové a chuligáni. Takové opičárny, přidá se druhý. Ve skutečnosti jsou to freerunneři. „Freerunning je akrobatická sportovní disciplína, která v posledních letech získává stále více příznivců. V podstatě jde o to, na trase v terénu překonávat překážky akrobatickými prvky, triky tak, aby to vypadalo co nejlépe," říká jeden z členů formace Martin Kakáč z Blanska.

Dělají salta, skáčou ze střech, freerunning si zamilovali.

Ten se k freerunningu dostal přibližně před čtyřmi lety. Nyní je společně s ním v blanenské freerunningové skupině devět členů. Šest místních a další tři jezdí do Blanska trénovat z Lanžhota. „Freerunning vypadá nebezpečně. Adrenalin to určitě je. Triky se ale snažíme cvičit. Chce to fyzičku a dobrou gymnastickou přípravu. Bez toho se člověk může ošklivě zranit," dodal devatenáctiletý Kakáč, který závodně jezdí biketrial.

V Pulse Family trénuje bývalý gymnasta, několik fotbalistů, plavec nebo basketbalista. „Na freerunningu nás nejvíc baví ta volnost pohybu a zároveň adrenalin. Je to super pocit, když nacvičíme nový trik a pak se nám podaří v terénu. Někteří lidé se na nás dívají jako na chuligány, ale to rozhodně nejsme," poznamenal Kakáč s tím, že blanenští freerunneři nejčastěji překonávají překážky v tamním biketrial parku, v okolí přehrady a na náměstí Republiky. Natočili několik klipů a mají za sebou také řadu vystoupení na kulturních akcích.

Dělají salta, skáčou ze střech, freerunning si zamilovali.