Sbírku organizovala nemocnice stejně jako v předchozích letech se spolkem Psí šance. Útulku dary předala v pondělí. „Z podpory lidí máme obrovskou radost. Jsme rádi, že dali přednost kvalitě před kvantitou a darované krmení je opravdu velmi kvalitní. Navíc s dlouhou dobou spotřeby. Velmi nám pomůže také nová bezkontaktní čtečka čipů. Nemusí se pejskům přikládat na krk a nevydává žádné zvuky, a zvířata tak nestresuje,“ okomentovala sbírku vedoucí blanenského psího útulku Jarmila Jurová.

Vánoční koncert pomohl stacionáři Betany. Oblastní charita Blansko získala šestačtyřicet tisíc.
OBRAZEM: Koncert pomohl stacionáři Betany. Charita získala 46 tisíc korun

Podle Kateřiny Ostré nebylo smyslem sbírky jen nahromadění krmiva pro opuštěné psy. Dokonce ani získání čtečky. „Hlavním cílem bylo připomenout útulky coby místa, kam při chuti přibrat do rodiny psího parťáka sáhnout. Právě zde totiž čekají na svůj domov ti nejvděčnější. Ne nadarmo byla mottem této sbírky věta Pes je jediné zvíře, které Vás miluje víc, než sebe,“ dodala Ostrá.

A to se částečně podařilo. V době konání sbírky si totiž zájemci z blanenského útulku odvezli domů dva psy.

Podobnou vánoční sbírku pro opuštěná zvířata organizují léta i v sousedních Boskovicích. Do sbírky mohou pro psy přinést obojky, vodítka, náhubky nebo hračky. A také desinfekční prostředky. „Pokud chtějí věnovat granule, tak pouze kvalitní. Nebo mohou přispět formou dárkové poukázky na krmivo,“ uvedli organizátoři sbírky.

Ilustrační foto.
Turistické cíle v zimě: podzemí ve Znojmě, propast Macocha i zámek Lednice

Pro kočky by uvítali granule, konzervy, stelivo, pelíšky nebo podložky. Stejně jako odčervovací tablety a přípravky proti parazitům. Dárky mohou lidé nosit do boskovického informačního centra na Masarykově náměstí. K předání sbírky dojde tento pátek ve tři hodiny odpoledne.