O jejím životním příběhu Deník Rovnost nedávno psal. Nyní má pokračování. Zákeřnou nemoc výtvarnice s uměleckým jménem Majke porazila a v Adamově na Blanensku má svoji první velkou výstavu. Začíná v pátek v tamním kulturním domě. „Je to pro mě splnění dávného snu. Mám obrovskou radost. Dosud jsem měla výstavy jen po hospodách. Akci v kavárně mi zkazil kovid. Ve výstavní síni visí moje obrazy poprvé,“ neskrývala dojetí ve středu při instalaci obrazů výtvarnice.

Na levé ruce ženě po chirurgickém zákroku zbyly jen tři prsty a kvůli tomuto hendikepu se musela spoustu věcí v běžném životě učit znovu. To ji však nelimituje. Naopak. Tvrdí, že malování je pro ni rehabilitace a zároveň hnací motor.

Marie Kepáková ze Skalice nad Svitavou maluje obrazy jen třemi prsty. Rakovinu vzala jako výzvu.
Obrazy maluje jen třemi prsty. Žena ze Skalice přijala rakovinu jako výzvu

Adamovská prodejní výstava se jmenuje Zastav a vykroč. Příchozí si prohlédnou celkem sedmadvacet obrazů. Kepáková je namalovala ze své přítomnosti, aktuálních pocitů. A jak říká, od srdce k srdci. Z krabice vždy poslepu vybere čtyři barvy a pustí se do práce. „Proč se výstava jmenuje Zastav se a vykroč? Chci, aby lidé nad mými obrazy v sobě dokázali najít přítomnost. Nevraceli se ke špatným nebo bolestným věcem do minulosti, ale naopak vykročili za něčím novým a radostným,“ dodala s úsměvem Kepáková.