Těsně před čtrnáctou hodinou se začala k čerpací stanici v Rájci – Jestřebí řinout velká voda. „Voda se k nám valila dvěma cestami,“ popsala svůj zážitek během včerejšího krátkého lijáku vedoucí čerpací stanice Marie Nečasová. Na místo přijeli pomáhat místní dobrovolní hasiči a profesionálové z Blanska. Ty kromě odčerpání vody čekal i kanál, který ucpalo bahno.
„Je tu skoro půl metru bahna. To nejde ani uklidit, bude se muset odhrnout,“ informovala o situaci v Rájci hodinu po průtrži Nečasová. Včera tak řidiči u benzinky už tankovat nemohli. Voda s bahnem natekla k benzínové stanici z cest zhora. Objekt totiž stojí v dolině.
Voda neminula ani sklep jedné z obyvatelek Rájce – Jestřebí.
Déšť natropil škody i v Boskovicích. Nejdříve tamní hasiči vyrazili na pomoc pracovníkům střední pedagogické školy, jejíž budova je umístěna v půli kopce. „Voda se dostala do sklepa, kde máme šatny. Hasiči ji ale neodčerpávali, o to se postarali náš pan školník a paní uklízečky. Ti vodu vymetli,“ sdělila ředitelka školy Hana Hortová. Dnes budou suterénní prostory školy jejím studentům k dispozici jako obvykle.
„Z pedagogické školy jeli hasiči hned odčerpat vodu ještě do Bílkovy ulice. Tam je také zatopený sklep,“ řekl velitel boskovické požární stanice Bohumír Dvořáček. Podle něj kanalizace v Boskovicích nestačila pobrat tak velké množství vody.