Nelíbí se jim například množství nových ostrůvků, zúžení silnice, některé odbočovací pruhy a nový kruhový objezd. „Proč se tak moc zúžila silnice u autobusového nádraží? Proč se parkuje na straně, kde se dalo vyhodit spolujezdce na autobus? A na druhé straně vzniká zatravněná plocha a zbytečně široký chodník?" diví se na webu města například Radek Štěrba.

Podle vedoucího blanenského odboru investic a územního rozvoje Marka Štefana je nové podélné stání u autobusového nádraží delší než na původní straně. „Předpokládáme, že většina lidí, co tam zastaví nebo zaparkuje, míří na autobusové nádraží. Přes silnici zůstává plocha pro dvě až tři auta pod schody pizzerie," uvedl Štefan.

Další řidiči mají problém s nájezdem na nový kruhový objezd u Hotelu Macocha. Podle nich je úzký a střed zbytečně vyvýšený. „Jednou z funkcí kruhového objezdu je i zpomalení dopravy. Proto je středový prstenec oproti jízdnímu pruhu výš. Osobní auta to omezuje, ale autobusům a náklaďákům to nevadí," dodal blanenský úředník.

Poznamenal, že nové prvky na hlavní dopravní tepně městem mají hlavně zklidnit a zpomalit dopravu. A zvýšit bezpečnost chodců. Řada řidičů tam totiž nedodržovala předepsanou rychlost. „Na můj vkus je na průtahu moc ostrůvků. Některé odbočovací pruhy jsou krátké, a pokud na ně vjede náklaďák, může být problém. Na druhou stranu je to postaveno podle norem. Pokud řidiči budou dodržovat předpisy, problém nebude. Doprava se zklidnila," řekl starosta Blanska Ivo Polák.

Dělníci na Svitavské dokončují chodníky a výjezd od kruhového objezdu k supermarketu. Ty jsou zakázkou města a firma IMOS je nestihla udělat v termínu. Žádala o jeho prodloužení do poloviny listopadu. Vedení města bylo proti.

Uzavírka je naplánovaná do konce listopadu. „Patnáctého a šestnáctého listopadu se má silnice asfaltovat a dodělat chodníky. Firma nedodržela termín. Penále je osmnáct tisíc korun denně. Zpětně už od začátku října," upozornil Marek Štefan.

Eva Zouharová z blanenské pobočky Správy a údržby silnici Jihomoravského kraje uvedla, že zakázka pro kraj je už prakticky hotová až na drobné nedodělky. „Silnici máme od začátku listopadu v předběžném užívání. Převzít ji máme kompletně na konci měsíce. O žádných zásadních problémech nevím. Jedná se o několik drobných nedodělků, jako jsou obrubníky nebo dodělání některého značení. S firmou ještě jednáme o svodidlech na výjezdu z Blanska k ČKD," řekla Zouharová.

Nový průtah přijde na sedmasedmdesát milionů. Pětačtyřicet milionů zaplatí kraj z velké části z evropských fondů. Pětadvacet milionů dá město za chodníky, veřejné osvětlení, vodovodní přípojky a přeložku sítí. Sedm milionů pak Svazek vodovodů a kanalizací za opravu páteřního vodovodu.