Monopol na bary však společnosti Blue Fun brzy skončí. Od Kulturního střediska města Blanska dostane co nevidět výpověď. „Chceme nastavit nové podmínky pronájmu tak, aby jedna společnost neměla dominantní postavení při pořádání kulturních akcí. A pořadatelé měli ve větší míře možnost bary využívat a dosáhnout odpovídajícího zisku. Společnost Blue Fun bude mít tříměsíční výpovědní lhůtu. Inzerátem vyzveme zájemce a předpokládáme, že od září budou mít bary nového provozovatele. Zda jednoho či více, bude vycházet z nabídek konkrétních zájemců," sdělil vedoucí blanenského kina Pavel Langr. Ten nyní zastupuje ředitele kulturního střediska Jaroslava Jeřábka, který je dlouhodobě na neschopence.

Podmínky v Dělnickém domě považoval za nepřijatelné pořadatel rockového plesu Martin Müller. Proto se akce zhruba před pěti lety „přestěhovala" do Rájce-Jestřebí. „Tam je to pro nás lepší. V Blansku jsme platili dvacet tisíc korun za nájem prostor a deset procent z předprodeje vstupenek informační kanceláři Blanka. Vadilo nám také, že nemůžeme využívat bary, které tvoří jeden z největších výdělků. Provozovatel nám dával jen sedm procent z tržby. Podnikatelé na tom nemají možnost vydělat. Věřím, že když se situace změní, ples se do Blanska už v příštím roce opět vrátí," řekl Müller.

Spolumajitele společnosti Blue Fun Libora Nezvala rozhodnutí kulturního střediska mrzí. „Myslím, že bary mají díky nám profesionální úroveň obsluhy i celkových služeb. Postupně jsme také rozšířili sortiment. Je pravdou, že různé toniky nebo džusy rozléváme z láhví. To ale nepovažuji za problém. Kdyby bylo všechno ve skle, tak by stoly při velkém počtu návštěvníků v uvozovkách praskly. Byly by hodně přetížené a náročné by to pak měla i obsluha," vysvětlil Nezval s tím, že tuší, proč se mu kulturní středisko rozhodlo dát výpověď. „Vítr vane od určitých lidí, kteří se mě snaží pošpinit. O provozování barů budu ale i nadále usilovat. Podle smlouvy nemůžu pronajmout bar někomu jinému," podotkl Nezval.

To ale podle něj neznamená, že si pořadatelé akcí nemohou v dělnickém domě zajistit vlastní občerstvení.

S úrovní služeb barů v Dělnickém domě je spokojený předseda blanenské jednoty Orla Jiří Hasoň, který tam pořádá orelský ples. „Dříve jsme využívali prostory katolického domu. Bylo náročné sehnat profesionální obsluhu, uklízet rozbité láhve a zajistit spoustu dalších věcí. V Dělnickém domě jsme spokojení, bary jsou na vysoké úrovni. Pokud je již nebude provozovat pan Nezval a vše si budeme muset obstarat sami, budu vážně uvažovat o konání plesu na jiném místě," vyjádřil se Hasoň.