Miloslav Janíček podle svých slov provozuje saunu v Boskovicích už jedenáct let. „Vedli jsme ji jako saunu rodinného typu. Máme u nás jednotné vstupné, po jehož zaplacení není čas strávený v sauně nijak omezen. Jezdí sem lidé ze širokého okolí a například i z Brna," řekl Janíček.

Nynější způsob fungování sauny si pochvaluje i Petr Svoboda, který do sauny pravidelně chodí. „V okolí je mnoho saun, ta boskovická pod vedením pana Janíčka byla ale pojatá úplně odlišně. Za jedno vstupné tam člověk může relaxovat klidně několik hodin, byla tam příjemná atmosféra. Pan Janíček saunu udržoval a když chtěli být lidé v sauně i po skončení provozní doby, tak to nebyl problém," vysvětlil Svoboda.

Podle starosty Boskovic Jaroslava Dohnálka ale Miloslav Janíček mladší s městem nemá na provoz sauny podepsanou žádnou smlouvu. „Nájemní smlouvu má s námi podepsanou Miloslav Janíček starší," řekl Dohnálek. Tato nájemní smlouva končí k jednatřicátému květnu tohoto roku. „Náš záměr od začátku byl, že až vyprší tato nájemní smlouva, převedeme saunu pod Služby Boskovice," uvedl místostarosta Boskovic Dominik Božek.

To se ale nelíbí některým návštěvníkům sauny a tak proti převedení sauny pod Služby Boskovice začali koncem minulého roku sepisovat petici. V té organizátoři petice vyjádřili i obavy o další provoz sauny. „Provoz sauny nestojí město ani korunu a tak je rozhodnutí o převedení sauny pod Služby města Boskovice, kdy město dříve nebo později bude zvažovat rentabilitu provozu, nepochopitelné. Nebo je to snad záměr, aby sauna mohla být zrušena a tím uvolněna cesta jiným zájmům?" stojí v petici.

Pod petici připojilo svůj podpis tři sta čtyřicet pět lidí a v polovině ledna ji její organizátoři doručili vedení města. Petici rada města projednala a schválila i znění odpovědi. „Odpověď zní, že nemáme žádný jiný záměr, než aby sauna fungovala, fungovala kvalitně, možná i v inovované podobě. K tomu zdůrazňujeme, že pan Miloslav Janíček mladší nikdy nebyl naším smluvním partnerem ani naším nájemcem," dodal starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

O velkých změnách v provozu sauny neuvažuje ani ředitel Služeb Boskovice Milan Strya. „Zatím Služby Boskovice nájemcem sauny nejsou, to musí nejprve schválit rada města. Pokud bychom se ale nájemcem stali, nebudeme chod sauny nijak výrazně měnit a vstupné zvýšíme maximálně o deset korun, a to kvůli tomu, že jsme plátci DPH. Čekaly by nás ale velké opravy sauny, jako nové rozvody vody, toalety, obklady a další," uvedl Strya.

V době podepisování petice se ale Miloslav Janíček mladší rozhodl, že s provozováním sauny k poslednímu květnu skončí. „Jednání s radnicí bylo velmi obtížné, jsem z toho znechucený. Už se tedy nebudu snažit o to, abych mohl saunu dál provozovat," řekl Janíček. S petiční akcí tak nebudou pokračovat ani návštěvníci sauny. „V případě, že pan Janíček už nechce saunu dál provozovat, už nemá petice smysl. V podstatě se dá ale říci, že vedení města petici nevyhovělo," řekl organizátor petice Petr Svoboda.