Ve městě platí plošný zákaz hazardu a vedení města odmítá investorovi udělit výjimku z vyhlášky. „Náš původní plán stále platí, nic jsme v něm neměnili. S proměnou výškové budovy začneme, až se domluvíme s městem a až nám nebude bránit v podnikání. Naše investice by se nám bez kasina nevrátila. Čekáme také na to, až bude příznivá situace pro prodej bytů," přiblížil jednatel společnosti LL Holding Pavel Liška.

Desetipatrovou stavbu společnost koupila před osmi lety od města a několika soukromých subjektů. Na město společnost již dříve poslala žádost o udělení výjimky z vyhlášky. Zastupitelé ji ale zamítli. I dnes město nadále trvá na svém. „LL Holding v žádosti uvedla, že nová vyhláška ohrozila její projekt a znehodnotila jeho návratnost. My jsme ve městě hazard zakázali plošně a výjimky dávat nemůžeme. Navíc současná koalice má ve svém programu jednoznačně stop hazardu ve městě," vysvětlil místostarosta Blanska Jiří Crha.

Vedoucí blanenského stavebního odboru Petra Reisiglová upřesnila, že na zábavní centrum není zatím vydáno žádné povolení. „Aktuálně nevedeme žádné řízení. Dosud nebylo vydáno ani územní rozhodnutí," sdělila Reisiglová.

Páky na investora, jak projekt urychlit, město nemá, protože není vlastníkem budovy. „Podle stavebního zákona do toho nemůžeme nijak zasahovat," upřesnil Crha.

SMĚNA POZEMKŮ

LL Holding poslala před časem na městský úřad v Blansku ještě jednu žádost. Chce s Blanskem směnit pozemky. Od města má v pronájmu plochu pod výškovou budovou. Za ni nabízí ke směně například pozemek na Wanklově náměstí. „Rada města to bude řešit po prázdninách. Sejde se i se zástupci společnosti, kteří chtějí od města dostat jasné stanovisko," uvedl vedoucí blanenského odboru investic a územního rozvoje Marek Štefan.

Termíny a sankce z původních smluv mezi městem a společností LL Holding jsou kvůli průtahům s převodem pozemků a také z důvodu přejmenování společnosti passé. „Sankce jsme nemohli uplatnit, protože investor prokázal, že zdržení projektu nezavinil. Jednalo se o průtahy s nákupem a převodem chybějících pozemků od soudu," poznamenal Crha.

Podle Jany Odehnalové z Blanska by se město o urychlení projektu mělo alespoň pokusit. „Už se dlouho nic neděje a budova hyzdí střed města," řekla.