1. BLANENSKÁ MUZEJNÍ NOC

Kdy? Pátek, od 19.00
Kde? Blansko, zámek

Noční kostýmované prohlídky i představení na motivy jedné blanenské pověsti čekají v pátek ty, kdo se vydají na zámek v Blansku. Odehraje se tam tradiční Blanenská muzejní noc. Kostýmované prohlídky zámku za účasti strašidel a pověrečných postav začínají v sedm, ve čtvrt na devět a v půl desáté večer. Před každou prohlídkou zazní na nádvoří zámku fanfáry a intrády v podání Dobrušského žesťového sdružení. „Každá prohlídka bude zakončena představením na motivy blanenské pověsti Prokletí pánů z Blanska. Dramatizace a průvodního slova se ujme ředitelka Muzea Blansko Eva Nečasová," zvou pořadatelé z muzea.

2. MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ

Kdy? Sobota, od 13.00
Kde? Boskovice, muzeum

Muzeum Boskovicka se připojuje doprovodným programem k Mezinárodnímu dni muzeí. Na sobotu od tří hodin do devíti večer tak chystá komentované prohlídky výstavy Když se v Boskovicích vařilo pivo. Od jedné do šesti bude v muzeu také možné ochutnat pivo vařené tradiční metodou z vesnického pivovaru Ohrada Vísky. „V expozici historických zemědělských strojů v sobotu od tří do devíti hodin nabídneme navíc doprovodný program pro děti s názvem Urodilo se," doplnila ředitelka Muzea Boskovicka Dagmar Hamalová. Dále bude od tří do devíti hodin otevřená výstava fotografií židovské čtvrti s dobovou připomínkou historické události v minigalerii Zwicker na Plačkově ulici, v parku pod sokolovnou se otevře odpoledne trafika s videoprojekcí umění s veganskou tematikou a výstavou nových fotografií z cyklu Dokouřeno?! od Jindřicha Štreita a v Kafe za rohem na Plačkově ulici budou k vidění fotografie Vladimíra Friče.

3. KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY

Kdy? Sobota, 18.00
Kde? Sloup, kostel Panny Marie Bolestné

Dalším počinem z cyklu Sloupy kultury je velikonoční koncert duchovní hudby. Uskuteční se v sobotu od šesti hodin večer ve sloupském kostele. Na trubku zahraje Miroslav Smrčka, člen Českých symfonických sólistů, a na varhany Přemysl Kšica, laureát mezinárodní soutěže v Lublani a nositel řady cen z improvizačních soutěží. Na programu bude slavnostní barokní tvorba i díla z per českých autorů a francouzských velikánů minulého století. Posluchači se mohou těšit také na specialitu společnou improvizaci obou hráčů na téma některé velikonoční písně.

4. CESTA ZA ZDRAVÝM VZDUCHEM

Kdy? Sobota, 9.45
Kde? Blansko, náměstí Republiky

Fit klub Blansko pořádá v sobotu čtrnáctý ročník akce Cesta za zdravým vzduchem. Nenáročná turistická procházka je určena pro děti a jejich doprovod. Výletníci zamíří na Hořice. Odchod z náměstí Republiky v Blansku je postupně od tři čtvrtě na deset do deseti hodin. Děti se mohou těšit také na projížďku na koních.

5. PŘEHLÍDKA SOKOLSKÝCH SBORŮ

Kdy? Sobota, 13.30
Kde? Boskovice, sokolovna

Osmá národní přehlídka sokolských pěveckých sborů ovládne v sobotu boskovickou sokolovnu. Od půl druhé se tam představí celkem čtrnáct klasických a folklorních sborů z celé republiky. Zájemce o sborový zpěv zve Česká obec sokolská.

6. ZA SEDMIZUBÝM HŘEBENEM

Kdy? Sobota, od 6.00
Kde? Boskovice, sokolovna

Boskovická sokolovna bude v sobotu místem startu i cíle už čtyřiadvacátého ročníku Pochodu za sedmizubým hřebenem. Pořádající Klub českých turistů Boskovice a tamní TJ Sokol připravily trasy pro pěší i pro cyklisty. Pěší si mohou vybrat z nabídky osmi tras v délce od pěti do třiašedesáti kilometrů. Cyklisté z pěti tratí od dvaceti do sto čtyř kilometrů. Start je u boskovické sokolovny od šesti do deseti hodin. Pořadatelé slibují občerstvení a pro vylosované malý dárek.