Pro kapra do Jedovnic: V sobotu vyloví Dymák, o čtrnáct dní později Olšovec

Výlov rybníku Dymák v Jedovnicích.

Výlov rybníku Dymák v Jedovnicích. | Foto: DENÍK/Jan Charvát

Galerie Dalších 15 fotografií v galerii   >

Podzim, čas výlovů. V Jedovnicích na Blanensku zatáhnou v sobotu rybáři sítě na rybníku Dymák. Čerstvé ryby si tam příchozí koupí na hrázi od půl deváté ráno. Konec výlovu je v jednu hodinu odpoledne. „Na prodej připravíme tradičně kaprovité ryby. Kapry, amury a tolstolobiky. Ceny budou plus mínus stejné jako v předchozích letech. Za kilo kapra zaplatí zákazník devadesát korun,“ řekl majitel rybníku František Julínek.

Dodal, že kilogram amura nabídnou za pětadevadesát a tolstolobika pak po šedesáti korunách. Na výlovu bude roztopená také udírna plná rybích specialit.

Čtrnáct dní po Dymáku vyloví rybáři v Jedovnicích také největší rybník na Blanensku. Více než čtyřicetihektarový Olšovec. Dvoudenní výlov bude bez tradičního doprovodného jarmarku. Fungovat bude jen občerstvení přímo na hrázi. Organizátoři varují před dopravními špičkami mezi desátou hodinou dopoledne a polednem a pak mezi druhou a třetí hodinou odpoledne. Na výlov proto doporučují přijet už v ranního hodinách. „Ryby jsou na prodejních stáncích už od půl osmé ráno a to po oba dny,“ uvedli na webu Jedovničtí.

Vinnetou I (1963) a lokalita Mali Alan.
Po stopách Vinnetoua: nadšenec z jihu Moravy fotí místa filmových Mayovek

Podle šéfa tradičního výlovu Josefa Kocmana bude 23. a 24. října z Olšovce ryb dost. Nejvíc tradičně kaprů, ale v nabídce se počítá i s dravými rybami. Candáty, štikami a sumci. Těch už ale druhý den může být na stáncích méně. „Jaro bylo letos dost studené, ale teplé září všechno dohnalo. Ryby jsou v dobré kondici a narostlé. Ceny necháme podobné jako loni. Mírnému zdražení v řádu několika korun se ale nevyhneme. Vše totiž zdražilo. Kapr výběr bude na stáncích k mání za cenu mírně přes devadesát korun,“ informoval Kocman.

Vybrali jsme pro vás

Zprávy odjinud