Uspět chce i vítěz z roku 2010 Jozef Regec. Ten původně kandidoval za ČSSD, ale v roce 2012 z ní vystoupil a stal se nestraníkem. „Chci znovu kandidovat, protože v minulých volbách jsem dostal od voličů velkou důvěru. Nechci je zklamat. Pokud opět uspěji, věřím, že budu úspěšně pokračovat ve své dosavadní práci. Budu kandidovat jako nestraník, ale pokud se naskytne příležitost, nebráním se ani spolupráci s některým ze sdružení nestraníků," uvedl Regec.

Co se mu povedlo pro blanenský okres udělat? „Různými jednáními jsem se například zasadil o snížení rychlosti na silnici I/43 u Závisti. Pomáhal jsem i starostům při vyřizování různých dotací. A také třeba sehnal peníze pro různé sportovní oddíly," popsal Regec, který je i poradcem prezidenta Miloše Zemana pro oblast sportu a v senátu předsedou Podvýboru pro sport.

Kandidátky se rýsují i v ČSSD. „Přemýšlíme o dvou až třech kandidátech. Ale zatím nebudu konkretizovat, protože nominovat budeme až v prosinci. S největší pravděpodobností vybereme člověka, který je úspěšným starostou a třeba obhájil svůj post v loňských komunálních volbách," uvedl předseda oblastní organizace ČSSD a starosta Blanska Ivo Polák.

Na otázku, jestli by se i on sám chtěl stát senátorem, zatím nedokáže odpovědět. „V mém rozhodování sehraje roli to, jestli dostanu podporu dalších straníků na okrese," upřesnil Polák.

Svého kandidáta v Senátu chce mít i hnutí ANO 2011. I tam se rozhoduje mezi dvěma až třemi kandidáty. Jasno bude na sklonku roku. „Určitě vybereme známého člověka. Pokud uspějeme, budeme se zasazovat o to, aby v politice byla slušnost a méně se kradlo," sdělil předseda oblastní organizace ANO 2011 Jan Nečas.

Bojovat o hlasy voličů bude i ODS. „Vyzval jsem předsedy místních sdružení, aby se zamysleli nad vhodným kandidátem. Vybereme jej v listopadu. Volební obvod máme společný s okresem Brno-venkov, z oblastí Kuřimska a Tišnovska. Uvidíme, jestli kandidát bude z těchto oblastí, nebo z Blanenska," popsal místostarosta Blanska a předseda oblastní organizace ODS Jiří Crha.

On sám ale podle svých slov kandidaturu nezvažuje. „Chci se plně věnovat práci pro blanenskou radnici. Ale možná budu kandidovat do krajského zastupitelstva tak jako minulé volební období," řekl Crha.

Za KDU-ČSL kandidoval před pěti lety do Senátu starosta Olešnice Zdeněk Peša. Strana ale vybere svého kandidáta také až za dva měsíce. „I já zvažuji tento post. Ale zatím o všem jednáme a nechci předjímat," uvedla lídryně boskovické KDU-ČSL a místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Za KSČM kandidoval na Blanensku Stanislav Navrkal. Strana bude vybírat mezi dvěma kandidáty. „Rozhodneme již začátkem října," sdělila lídryně komunistů v Adamově Mária Koudelová.

Za TOP 09 kandidovala v roce 2010 do Senátu starostka Spešova Ivana Holomková. „Zatím ještě nejsem rozhodnutá, jestli budu chtít kandidovat i příští rok. Vhodného kandidáta vybereme na konci roku," nastínila Holomková.