Jedná se o již cílovou částku, kterou po zrušení regulovaného nájemného stanovilo pro města velikosti Boskovic ministerstvo pro místní rozvoj.

Šestapadesát korun za metr čtvereční měli nájemníci v Boskovicích platit už letos. Město jim ale pro letošní rok dalo jedenáctikorunovou slevu. „Rozdíl mezi nájemným v roce 2009 a 2010 by totiž byl dvaadvacet korun a my jsme nechtěli, aby zvýšení bylo tak skokové,“ vysvětlil starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

Pro příští rok ovšem radní už na nájemném nic nesleví. „Už si to nemůžeme dovolit, v příštím roce budeme muset podstatně ušetřit i na chodu městského úřadu,“ vysvětlil Dohnálek. Změna se týká bytů s dříve regulovaným nájemným ve vlastnictví města, bytů pronajímaných městskou správou sociálních služeb v penzionu na Mánesově ulici a v domě s pečovatelskou službou na Havlíčkově ulici a služebních bytů. Pokud se podle starosty někdo dostane do horší sociální situace, může využít souboru pomoci, která pro tyto případy existuje.

Boskovičtí radní chystají také další prodej bytů. Město nyní vlastní sto čtyřiadevadesát nájemních bytů, privatizace by se měla týkat asi sedmdesáti. „Jedná se o byty v Hybešově ulici a na Masarykově náměstí. Lidé, kteří tam bydlí, mají o odkoupení zájem. Pravidla prodeje bytů bychom chtěli schválit už na jaře,“ přiblížil starosta Dohnálek. Většinu svých bytů, několik stovek, město Boskovice prodalo nájemníkům ve dvou vlnách privatizace asi před pěti lety.