VÁŽENÍ ČTENÁŘI, ODPOVĚZTE PROSÍM NA OTÁZKU V PRAVÉM HORNÍM ROHU.

Už v sobotu zahájí letošní sezonu letní kino v Boskovicích. Na promítání pod širým nebem se chystají i další kina na Blanensku.
Diváci boskovického kina se letos mohou těšit na opravené toalety.

„Konečně se nám je podařilo opravit a nebudeme tak v tomto směru patřit mezi nejhorší ve městě,“ pochvaluje si vedoucí boskovického kina Radek Pernica. Sto tisíc korun na opravy záchodů zaplatili z rozpočtu Kulturních zařízení města Boskovice. První letošní snímek v letním kině v Boskovicích je z dílny anglických tvůrců.

„Začínáme promítat v sobotu, diváci se mohou těšit na film Happy go lucky,“ přiblížil Radek Pernica.
Na loňskou sezonu si vedoucí kina nestěžuje a doufá, že letos přijde alespoň tolik lidí jako minulý rok. „Na filmy přišly tisíce lidí. Je to tím, že jsme měli možnost pouštět dobré filmy,“ dodal Pernica s tím, že budou promítat až do konce září.

I v Lysicích byli v minulých letech s návštěvností spokojeni a doufají, že zájem diváků neopadne ani letos. „Loni zavítaly do našeho kina čtyři tisíce lidí,“ zavzpomínal vedoucí kina Miloslav Műller.

V tamním kině už zkontrolovali elektrická vedení i promítačku. Údržbu už má za sebou i plátno. „Opravili jsme střechu a natřeli jsme plátno,“ dodal Műller s tím, že sezonu odstartují příští pátek americkou komedií Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník.

Velkoopatovičtí se na první film v tamním letním kině podívají předposlední pátek v červnu. Sezonu zahájí španělské drama režiséra Christiana Moliny – Deník nymfomanky. „Každý rok začínáme po Jazzovém dýchánku, který se koná v půlce června,“ vysvětlil vedoucí kina Jiří Pospíšil. Podle něj by návštěvnost mohla být lepší. „Posledních pár let se to drží na stejné úrovni. Promítáme pro školy, školky i pro klienty zdejšího ústavu, a to nám hodně pomáhá,“ dodal.

V letním kině v Letovicích se letos promítat nebude. Může za to havarijní stav konstrukce, kterou museli již minulý rok sundat. Kdy bude nová, to zatím radní neví. Musí ji nechat opravit a zatím na to nemají peníze. „Na srpnový festival 3+1 možná přijedou bratři Čadíci, ale to ještě není jisté,“ dodal Martin Hoder, vedoucí technického odboru letovické radnice.

Bratři Čadíci zavítají se svým kinem do Boskovic a Blanska. „Tak jako každý rok budou i letos na náměstí Republiky. Přijedou v červenci. Program však ještě neposlali,“ uvedl Jaroslav Jeřábek, vedoucí Kulturního střediska města Blanska. Do letního kina se už teď těší Anna Kaderková z Velkých Opatovic. „Když budou dávat něco dobrého, tak ráda půjdu,“ míní dívka.