„Do konce listopadu by měl být hotový i hraný film o Boskovicích, který tvoří kostru celého nosiče,“ uvedl tiskový mluvčí města Jaroslav Parma, který také nové dévédéčko připravuje.
„Doufáme, že projekt doděláme tak, abychom DVD mohli představit na předvánočním trhu. Oficální křest pak plánujeme na veletrhu cestovního ruchu Regiontour, který se koná každoročně v lednu v Brně,“ dodal Parma. Podle něj půjde o zcela novou věc na regionálním trhu. „Film o Boskovicích představí pomocí hraného příběhu jednotlivé boskovické památky a bude neměnný, ale ostatní části dévédečka můžeme kdykoliv jednoduše aktualizovat a doplnit,“ vysvětlil mluvčí.

Kromě filmu, který režíruje boskovický režisér Michal Griga, se diváci v jednotlivých podkapitolách také projdou virtuálně městem. Prohlédnou si současné i historické fotografie Boskovic nebo si například najdou bližší informace o jedenácti nejdůležitějších akcích, které se během roku v městě konají. K nahlédnutí budou i mapy města a okolí.

„Těší mě, že se do práce na projektu zapojilo mnoho lidí z Boskovic. Ať už se jednalo o kulturní pracovníky, kameramany, střihače nebo děti ze základní školy, nikdo spolupráci neodmítl. Vyhověli nám dokonce i náhodní turisté na náměstí,“ dodal Parma.