Zápis žáků do prvních tříd je podle ní největší v historii školy. „Nepamatuji si, že bychom někdy měli ve škole tolik prvňáčků. Třeba loni jich bylo sedmnáct, z toho dva požádali o odklad," přiblížila Brachová. Škola má celkem pět tříd prvního stupně a všechny ročníky jsou populačně silné. „Každou třídu navštěvuje zhruba šestnáct dětí. Dříve, když bylo méně dětí, jsme mívali třídy spojené. Rodiče nyní vědí, že se žákům můžeme více věnovat, a jsme rádi, že se rozhodli právě pro naši školu," uvedla ředitelka.

Místa je dost

Stavební úpravy kvůli nárůstu žáků ve škole dělat nemuseli. „Loni jsme postavili novou mateřskou školu, která má kapacitu osmnáct dětí. Proto jsme třídu, která dříve sloužila pro účely mateřské školy, opět předělali pro školáky. Pro prvňáčky tak budeme mít dostatek místa," upřesnila Brachová.

Od loňského září nabízejí také individuální vzdělávání, o které je ve škole čím dál větší zájem. „Zatím jej využili dvoje rodiče, po zápisu jich bude celkem osm. Protože často cestují, nemají jinou možnost než vzdělávat dítě doma. Jednou za půl roku k nám žák přijde na přezkoušení. Pokud se u dětí objeví nějaké komplikace, třeba logopedická vada nebo dysgrafie, poskytneme služby speciálního pedagoga," přiblížila Brachová.

Drnovickou základní školu si pro svého syna Matěje vybral například Ivan Mihálek z Drnovic. „Bude navštěvovat klasickou výuku. Drnovice jsou hodně rodově založené, potkávají se zde celé generace rodin, máme hezké vztahy. Chtěl jsem, aby můj syn také mohl pokračovat v této tradici a potkával se s vrstevníky z obce. To, že dětí v Drnovicích přibývá, dokazuje, že se rodinám tady líbí. A místní škola má kvalitní pedagogy," zdůvodnil výběr otec prvňáčka.