Morkovice – Rájec 2:5 (1:3)
Branky: 67. Kroutilík, 35. vlastní - 45. Bubeník, 34. Šmerda, 42. 75. a 90. vlastní
Rájec – Jestřebí zajížděl k předposlednímu utkání soutěže do posledních Morkovic, které se tímto zápasem rozloučili s divizí. Postavení v tabulce odpovídal i výkon na hřišti. Rájec i s improvizovanou sestavou přehrával domácí mužstvo. První otevřel skóre Šmerda ve 34. minutě. Hned v následující si ale dali Ráječtí gól do své sítě a rozjeli tak nevídaný kolotoč vlastních branek. Inspirace se chytili hlavně domácí fotbalisté, kteří si nasázeli „vlastence“ rovnou tři. „Nebylo to tak jednoznačné, většinou to tečovali obránci při akci, kdy šli naši útočníci v přečíslení na jejich bránu,“ upozornil trenér Rájeckých fotbalistů Jiří Záleský.
V 75. minutě předvedl Záleský bizarní tah. Brankář Polák nastoupil do zálohy namísto Jabůrka a příležitost v bráně dostal Klíma. Polák stačil dokonce zařídit gól.
Hostům nevadil ani fakt, že trenér Záleský musí dle rozhodnutí komise koučovat svůj tým pár metrů od lavičky. Morkovice působily odevzdaným dojmem a nechaly Rájci spoustu prostoru, do útoku se dostávaly jen sporadicky a navíc jim chyběla přesnost ve finální přihrávce. „Sice jsme jednoznačně vyhrály, ale s tímto týmem na divizi nestačíme,“ přiznal po zápase Záleský, který má s rájeckým klubem smlouvu i na další ročník. Rájec skončí nejhůř šestý a nejlépe čtvrtý. „S takovým umístěním nikdo před sezónou nepočítal,“ pochvaloval si Záleský.
Šardice – Boskovice 5:0 (3:0)
Branky: 39. a 78. Bubeníček, 33. Štos, 42. Pochylý, 57. Kopčil z pen.
Šardice potřebovaly nutně vyhrát, ale ani všechny body z posledních dvou zápasů jim nezaručují záchranu. Od první chvíle bylo na hřišti jedno mužstvo. Šardice rozhodly už v prvním poločase. V rozmezí deseti minut vstřelily tři branky a Boskovice nedokázaly odpovědět. Otázkou zůstává, co stojí za propadem Boskovic na hřišti předposledního týmu a mohutnou herní převahou potápějících se Šardic. „Hráli jsme mizerně, kluci se už nejspíš vidí na dovolené,“ prohodil lakonicky trenér Boskovic Milan Strya.
Poslední zápas odehrají Boskovice doma s Třebíčí, která také potřebuje vyhrát. „Třebíč má velice silné mužstvo. Se současnou formou bychom nestačili ani na Ráječko,“ Prorokuje zle Strya.