V pondělí dvojice testovala člun na řece Svitavě u blanenského aquaparku na propagační video a první defekt byl na světě. „Při nasedání se člun prorazil o kameny, takže ho teď lepím. Ve Svitavě je málo vody a úvodní asi třicetikilometrový úsek z Blanska do Brna ho asi budeme muset víceméně táhnout na laně než skutečně plout. S bagáží nám v autech pomůžou kamarádi a od Brna už pak chceme plout v plné polní,“ řekl v úterý Deníku Slouka.

Muže čeká štreka dlouhá ke třem tisícům kilometrů, po několika řekách a přes území přibližně desítky států. V sobotu je start naplánovaný od blanenského aquaparku na desátou hodinu dopoledne. Do té doby dvojici čeká ještě spousta práce. „Raft musíme polepit jmény sponzorů a také tam dát pár hesel. A hlavně ho pojmenovat. Bude to Ferda, podle býka, který mě provázel po dobu mého farmaření, než musel kvůli zranění na jatka,“ poznamenal Slouka.

Ve vybavení má podle něj výprava ještě řadu rezerv. Čtyři dny před startem například ještě neměla zařízení na filtraci vody, kterou chce dvojice brát na pití a vaření přímo z řeky. V servisu je prý také poškozený dron. Na některé úseky musí mít dobrodruzi podle Slouky také povolení. Část z nich ještě není vyřízená a dvojice je bude řešit operativně za pochodu. „Na cestě nás čeká spousta nástrah. Můžeme se utopit, nedáme to fyzicky, přijdou záplavy, zničíme člun nebo nás zavřou. Parťáka, kterého blíže představíme až před odjezdem, ještě možná nepustí matka. V sobotu to tak může být na nábřeží ještě pořádné hašte,“ směje se muž, který se před časem objevil v televizní reality show Farmář hledá žena.

Hurá do vody. Aquapark v Blansku už brzy otevře, lidé zde najdou novinky
Hurá do vody. Aquapark v Blansku už brzy otevře, lidé zde najdou novinky

Jak už Deník psal dříve, putování hodlá dvojice dokumentovat a fanouškům servírovat přes sociální sítě. Podle vodáckého serveru raft.cz je řeka Svitava na dolním úseku od Blanska do Brna sjízdná hlavně na jaře nebo po deštích. K tomuto stavu chybí v korytě aktuálně minimálně zhruba deset centimetrů vody.

Zdroj: Deník/Jan Charvát