Deník o prezidentské návštěvě píše TADY. „V životě bych neřekla, že se mi to poštěstí. Vyšla na mě zrovna služba. Věděla jsem, že prezidentský pár do krasu přijede. Měla jsem nachystaný mobil na fotku. Že se mi ale poštěstí takové milé setkání a ještě společná fotka s první dámou, to je něco neuvěřitelného. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Oběma to moc sluší a fandím jim. Je to moc sympatický pár. Navíc jsou oba reprezentativní a šik,“ podělila si o zážitek jednasedmdesátiletá důchodkyně.

  • Prezident Petr Pavel a jeho žena navštívili Moravský kras
Zdroj: Deník/Jan Charvát

Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne postávala před obchodem nedaleko Domu přírody Moravského krasu a vyhlížela příjezd prezidentského páru. První dorazila na Skalní mlýn v černé vládní limuzíně Eva Pavlová.

„Vystoupila z auta a zastavila se před obchůdkem. Nabídla jsem jí, jestli se nechce podívat dovnitř. Byla velmi milá. Zkusila jsem ji poprosit, jestli se s ní můžu vyfotografovat. Souhlasila a já mám nádhernou památku na životní setkání. Moc si toho vážím a na dálku děkuji," vyprávěla Anežka Hasňová. 

Sčítání zimujících netopýrů v Moravském krasu je v plném proudu. V pondělí přišla na řadu Erichova jeskyně.
Baterky a ostříží zrak. V Moravském krasu počítají netopýry. Podívejte se jak

A dodala. „Na cestu si pak ještě paní Pavlová, prý pro vnoučata, koupila plyšového netopýra. Tak jsem ji v rychlosti řekla, že v jeskyních Moravského krasu se vyskytuje netopýrů velké množství, zimují tu ve velkém. A proto jsou také často znázornění na suvenýrech a různých předmětech,“ usmála se žena.

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou navštívili v úterý odpoledne Blanensko. Nejprve zamířili na besedu se starosty do Domu přírody Moravského krasu.Prezident Petr Pavel s manželkou Evou navštívili v úterý odpoledne Blanensko. Zdroj: Deník/Jan Charvát