Turisté se tak v rezervaci dostanou bezpečněji přes vodu na pěšinu po modré značce poblíž vývěru Jedovnického potoka. „Předchozí most dosloužil a byla nutná jeho výměna. Nový most je pro pěší turisty. Cyklisté na modrou turistickou značku nemůžou, protože cesta v národní přírodní rezervaci není pro ně určena. Nejedná se o vyhrazenou cyklotrasu, ta vede po nedaleké silnici,“ uvedl Antonín Tůma ze Správy chráněné krajinné oblasti Moravský kras.

Kalendář pomůže dětem s Downovým syndromem.
Kalendář z Cirkusu Humberto pomůže dětem s Downovým syndromem z jihu Moravy

U mostu je páskou uzavřený vstup z turistické cesty na nelegální stezku v rezervaci. A výstražná tabulka. „Přes nový most se lidé po modré značce v krasu dostanou k jeskyni Jáchymka a ke Staré huti,“ doplnil Tůma.

Podle strážců přírody je zatím v této lokalitě při vládních omezeních pohybu ohledně epidemie koronaviru klid. Davy turistů se v posledních dnech nekonají. „Byl jsem tam na kontrole o víkendu a v okolí Býčí skály nebyla ani noha. Bylo tam úplně mrtvo. To blíže Brnu už pohyb turistů byl, ale ne nijak extrémní. Naše kontroly se obešly bez pokut. Jen v jednom případě jsme pokus o rozdělání ohně řešili domluvou,“ řekl strážce Radovan Mezera.