Zmíněný kruhový objezd se otevřel už před čtrnácti dny, ale frekventovaná odbočka k supermarketu Penny zůstávala stále zavřená. Dělníci tam pracovali na dokončení povrchu chodníků. „Musely se také ještě dodělat obrubníky a upravit okolní plochy,“ informoval vedoucí projektu firmy Metrostav DIZ Robert Škarecký.

Silniční most přes řeku Svitavu a železnici za 265 milionů korun. mají dělníci dokončit příští rok na podzim. Zmíněná okružní křižovatka v ulici Svitavská je první etapou této stavby. Zatím je vybudováno kompletní pilotové založení na straně Starého Blanska. „V této chvíli se dělníci přesunují na staveniště na Starém Blansku, kde se budují podpěry mostu z železobetonových konstrukcí,“ dodal Škarecký.

Boskovický podnikatel Luděk Řehoř opravuje zchátralý pivovar v Boskovicích.
Boskovice: Pivovar Pod hradem nabídne zase čepované pivo. Víme kdy

Příští rok dělníci postaví okružní křižovatky u napojení na Brněnskou ulici na druhém břehu řeky Svitavy a vysutí mostní konstrukce. Kompletně hotovo má být na konci října příštího roku. Stavbu mostu mapují Blanenští na časosběrném videu.

Dominantní oblouky

Silniční most bude dlouhý 155 metrů s dominantními ocelovými oblouky. Řidiči se na něj dostanou z každé strany přes kruhové objezdy. „Části mostu se budou montovat až na místě. Společně s betonovou deskou se pak vysunou na betonové pilíře. Jedná se o zajímavé technické řešení. S kompletací počítáme příští rok. Přibližně v červnu,“ sdělili nedávno za krajské silničáře vedoucí úseku ředitele Roman Hanák.

V klepačovské dřevěné zoo syčí zmije. Nadšenec plánuje další zvířata.
V klepačovské dřevěné zoo syčí zmije. Nadšenec plánuje další zvířata

Podle řady řidičů se po výstavbě mostu uleví dopravě na průtahu městem, kterou blokoval zejména železniční přejezd ve stanici Blansko město. Kvůli hustému provozu na trati tam řidiči stály u spuštěných závor. „Nový silniční most by problém s dopravou na Staré Blansko a potažmo i na průtahu městem měl vyřešit. Já si pamatuji, že nám o jeho stavbě už vykládali ve škole někdy v šedesátých letech. Na průtahu oceňuji i nové kruhové objezdy, ty za mě pomohly hodně a jsou dobrým řešením,“ řekl Deníku Rovnost Zdeněk Šimša z Doubravice nad Svitavou.

Přemostění je součástí velkého projektu, do kterého patří ještě vybudování podchodu v železniční stanici Blansko-město a uzavření tamního přejezdu. Podchod je v režii Správy železnic. Vše má být hotovo do konce příštího roku.