Poslední úpravou přejezdu, na který v jeho blízkosti upozorňuje řada značek, budou piktogramy na silnici. „Sjednotili jsme povrch svršku přejezdu a jeho okolí. Finální úpravou budou piktogramy na vozovce, které na přejezd upozorní cyklisty," řekl Libor Filásek ze společnosti Expono Steelforce. Ta je majitelem adamovské vlečky.

Kolik za opravy přejezdu společnost zaplatí, Filásek neupřesnil. „Ještě nemáme vyúčtované nějaké vícepráce a nejsou hotové piktogramy. Takže v tuto chvíli nemůžu říct, kolik nás oprava přejezdu celkem stála," dodal Filásek.

Podle Vladimíra Bílého, který zmíněným úsekem ve středu projížděl, je přejezd nyní pro cyklisty daleko bezpečnější než před časem. „Je to tam o dost lepší. Značení je dostatečné a přejezd je opravený slušně. Ale cyklisté tam budou mít problémy pořád. Je tam zúžená vozovka, a když si někdo najede na koleje kolmo, může se dostat do protisměru," řekl muž.

Vlečka je letos opět v provozu po více než deseti letech. Majitelé vlečky a firma, která ji provozuje, shodně tvrdí, že pro zabezpečení zmíněného úseku udělali maximum. „Přejezd je samozřejmě kolizní místo. To si nebudeme nalhávat. Ale my pro jeho zabezpečení udělali maximum. Splnili jsme všechny zákonné požadavky a povolení k provozu vlečky získali. Značek, které na přejezd upozorňují, je tam dost. Jde spíš o to, aby je cyklisté respektovali," uvedl jednatel kyjovské společnosti Josef Chrbját s tím, že provoz vlečky dopravu na silnici zásadně neomezí. Vagóny s nákladem tudy mají projíždět jednou, maximálně dvakrát týdně.

Přejezd vlečky v Adamově je už opravený.