Pro všechny milovníky cestování z řad široké veřejnosti bude veletrh otevřen už v pátek od dvou hodin odpoledne. Nabrat si letáčky, ze kterých si v teple svých obýváků vyberou, kam letos na dovolenou, můžou lidé na Regiontouru také o víkendu.

„Na veletrhu představujeme nové propagační materiály a suvenýry, mimo jiné i společný kalendář akcí pro celý region. V tom turisté najdou ucelenou nabídku kulturních, sportovních a společenských akcí,“ uvedla blanenská referentka propagace Martina Hejčová.

Letos se po letech společně z Blanskem a Boskovickem na stánek neskládal pivovar Černá Hora. Aby města nemusela ze svých pokladen dát na veletrh víc peněz než vloni, rozhodla se stánek zhruba o třetinu zmenšit. Podle vedoucího odboru kanceláře tajemníka města Blanska Jiřího Kučery tím však turistická propagace neutrpí. Místo velikosti totiž vystavovatelé vsadili na design. „Tento rok jsme se rozhodli vytvořit vzdušnou expozici. Uprostřed stánku nestojí jako jindy černohorský výčep a celkově stánek působí otevřeněji. A z tradiční zelené barvy jsme přešli na modrobílou,“ popsal letošní změny Jiří Kučera.

Koho z turistů neodradí design připomínající mítink jedné z našich ústředních politických stran, ani to, že ve stánku chybí tekutá pěnivá stálice všech českých akcí, může se těšit například na nový dokumentární film Kam na Boskovicku. Pětačtyřicetiminutový dokument je součástí propagačního DVD regionu Boskovicko. „Aby se vůbec mohl turista seznámit s jednotlivými regiony Boskovicka, připravili jsme toto DVD. Jeho součásti je dokumentární film, fotky hradů, zámků a přírodních zajímavostí, i mapa. Součástí propagační sady Boskovicka je také turistický průvodce s mapou. Tu si můžou turisté už jen strčit do batůžku a vyrazit na výlet,“ lákal starosta Olešnice Zdeněk Peša.

Také blanenská část expozice nezůstává v cestovatelském vábení pozadu. I v Blansku letos natočili nový film. Zhruba dvacetiminutový dokument se jmenuje Blansko – Brána Moravského krasu a jeho natáčení trvalo zhruba dva roky. „Film je určený především pro turisty, pro lidi, kteří Blansko neznají. Proto také ukazuje hezčí tvář města,“ přiblížil jeden z jeho tvůrců Radek Popelka.

Film si bude moct každý stáhnout přímo na webu města. „Na veletrhu se kromě obvyklých propagačních materiálů a tradičního kalendáře akcí, snažíme představit vždy i něco nového. Letos je to film o městě, který chceme zhruba do týdne zpřístupnit na našich internetových stránkách. Naším záměrem totiž je, aby se rozšířil mezi co nejvíc lidí v co nejkratším termínu,“ vysvětlil Kučera.