„Mnoho lidí alkohol odmítá a někteří jeho konzumaci naopak přehání. My doporučujeme zlatou střední cestu. To znamená třeba drinky obsahující lihoviny smíchané s nealkoholickými nápoji. Základem jsou pouze velice kvalitní suroviny, bez nich to v tomto oboru nejde," shrnuje základní myšlenku soutěže její ředitel Martin Jaglář.

Rostoucí popularitou se rádi chlubí pořadatelé většiny akcí. Jaglář není výjimkou. Ale i letmý pohled do sálu dělnického domu krátce po středeční desáté hodině dopoledne mu dává jednoznačně za pravdu. Jen ve srovnání s minulým ročníkem totiž ten letošní, v pořadí jedenáctý, navštívilo zhruba dvakrát tolik lidí. Účastníků barmanské soutěže, jejich přátel, rodinných příslušníků, ale i hostů, které láká doprovodný program.

Letošní Amundsen Cup je speciální hlavně tím, že pořádající Střední gastronomická škola Blansko slaví dvacet let své existence. „I kvůli tomu jsme se snažili program obohatit. Například výstavkou o minulosti školy, retrobarem s drinky z její minulosti nebo takzvanou degustační zónou. V ní si lidé objednávají různé nápoje, se kterými se nově posadí ke stolu," vyjmenovává Jaglář.

5 nápojů za 6 minut

Pravidla soutěže zůstala stejná. „Úkolem mladých barmanů je znovu připravit pět kusů vlastního drinku za šest minut. Hlavní změnou je, že si soutěžící můžou vybrat z širšího spektra nápojů společnosti, která akci zaštiťuje. Nově se jedná například o kombinaci lunetky s peprmintem, což je samo o sobě lákadlo," říká ředitel soutěže.

Červená líčka mladých lidí, kteří se odvážili předvést své umění na pódiu, prozrazují určitou nervozitu. „Sama jsem takto před lidmi vystoupila poprvé. Se svým výkonem jsem docela spokojená, ale mohlo to být i lepší. Zbytečně jsem zmatkovala. Přitom jsem k tomu neměla důvod, připravovala jsem se sice nepravidelně, ale téměř dva měsíce," vypráví krátce po opuštění záře reflektorů Monika Študentová ze Šternberka.

Nebyla ani zdaleka jediná, kdo Blansko jinak příliš nezná. Soutěžili mimo jiné také studenti z Brna nebo Slavkova u Brna. „Jak v této konkurenci obstojím? To si odhadovat netroufám. I když myslím, že drink, který jsem pojmenovala Mont Brand, by porotě chutnat mohl. Smíchala jsem v něm třeba brandy, limetku a ovocný sirup," prozrazuje část svého receptu Monika.

Dívky v převaze

Dívek letos celkově soutěžilo výrazně více než chlapců. „Vypadá to, že nám roste nová generace barmanek," reaguje trochu překvapeně Jaglář.

Degustační zóna potěšila i členy klubu seniorů, kteří se akcí školy rádi účastní. „Vystačím si s kávou, alkohol už nepiji. Ale přišla jsem ráda," usmívá se Božena Česmílková.

Amundsen Cup není jedinou příležitostí, při které chce vedení gastronomické školy výročí připomínat. „Mohli jsme jít cestou jedné velké události, ale nakonec jsme se rozhodli oslavy rozprostřít do celého roku. Máme mnoho partnerů a lidí, kteří nás podporují. Takto si alespoň každý najde ve svém programu čas se za námi přijít podívat," dodává ředitel soutěže.