Řidiči tuto oblast neprojedou od minulého pátku. „Hlavním důvodem je výstavba plynovodu v první etapě prací, bez kterého by další dvě začít nemohly. Ty přijdou na řadu zhruba v dubnu příštího roku. V jejich případě však bude uzavírka výraznější, jen zatím nedokážeme přesně říct, jak velkou lokalitu zasáhne," řekl vedoucí blanenského odboru komunální údržby Miroslav Pokorný.

Blanenský starosta Lubomír Toufar si je vědomý toho, že aktuální uzavírka omezuje především chataře. „I proto jsme se snažili ji směřovat až do druhé části podzimu, kdy už většině z nich sezóna skončila. A pěšky se samozřejmě stále dostanou kamkoli. Víme, že to pro ně je limitující. Jinak jsme to však udělat nemohli," naznačil starosta.

Na první etapě výstavby dopravní a technické infrastruktury pro zborovecké rodinné domy radnice spolupracuje se Svazkem vodovodů a kanalizací měst a obcí a společností Ao Real. „Ta je hlavním investorem a dočasným majitelem pozemků, my přispíváme pouze na dílčí úpravy," vysvětlil Toufar.

Zborovec Blanenští považují za jednu z posledních lokalit, kde je stále možná relativně rozsáhlá výstavba nových domů. „Zatím počítáme s inženýrskými sítěmi pro třiatřicet rodinných domů," uvedl vedoucí blanenského odboru investic a územního rozvoje Marek Štefan.