První zastávkou bude Brno, Dělnický dům s možností přestupu na Slatinu. Na konci jízdy se bude nově vystupovat přímo na brněnském hlavním nádraží. A zpět pojedou lidé po stejné trase.

Ve čtvrtek to oznámili zástupci společnosti Kordis, která má v kraji na starosti integrovanou dopravu. Po nové trase mají výlukové autobusy začít jezdit od 12. března. „Změna souvisí s připravovaným výrazným navýšením provozu stavební techniky a mechanizace po silnici mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou,“ informoval šéf zmíněné společnosti Jiří Horský.

Velkou roli v odklonu výlukových autobusů sehrál také žalostný stav vozovky na této trase. Část krajské silnice totiž byla už před zahájením výluky dlouhodobě v havarijním stavu, na což Deník Rovnost a řidiči opakovaně upozorňovali. Vše se nyní po třech měsících nadměrné zátěže  prudce zhoršilo a ve hře bylo i její kompletní uzavření. Osobní auta tudy sice budou jezdit dál, ale jen do hmotnosti tři a půl tuny. Zda se omezení dotne i cyklistů není zatím v tuto chvíli jasné. Příští týden jsou na řadě další jednání.

Povodí Moravy opraví blanenské jezy a upraví jejich okolí. V plánu je i odtěžení bahna. Na snímku Salmův jez.
Svitava v Blansku v zajetí těžkých strojů: pstruhová sezona bude zklamáním

Spojení mezi Bílovicemi nad Svitavou a výlukovou zastávkou Babice nad Svitavou zůstane zachované. Autobus tudy projede denně jednou za hodinu. Více informací o chystaných změnách v dopravě v této lokalitě přinese Deník v příštích dnech.