Ke změně přednosti v jízdě vedly především nevyhovující rozhledové podmínky v křižovatce. „Místo nebylo při jízdě zespodu od průmyslové zóny dostatečně přehledné. Řidičům se navíc špatně odbočovalo vlevo ve směru od ulice Pražské. Částečně se také jedná o reakci na změny v dopravě, které si vyžádala stavba nové komunikace II/374, která vede z města do Ráječka," vysvětlila policejní mluvčí Iva Šebková.

Nově vedený směr hlavní silnice je podle ní výhodnější pro řidiče, kteří vyjíždějí z města směrem na Boskovice právě po Pražské ulici. „Poslouží také lépe v případě, kdy by se na komunikaci II/374 stala dopravní nehoda a policisté museli vést po této cestě objízdnou trasu," nastínila Šebková.

Součástí úpravy křižovatky je i nové vodorovné dopravní značení a velké informační cedule, které na změnu v přednosti v jízdě všechny upozorňují.

Někteří řidiči si na změnu teprve zvykají. „Ti, kteří místem projíždí pouze výjimečně, se díky značkám bez problémů okamžitě zorientují. Především místní řidiči však musí lokalitě věnovat zvýšenou pozornost, přeci jen je to narušení dlouholetých zvyklostí. Obecně se však dosud přizpůsobují bez výraznějších problémů. Žádnou dopravní nehodu, ke které by došlo v důsledku změny přednosti, jsme zatím řešit nemuseli," dodala policejní mluvčí.