„Protože starých lidí na území Blanska žije stále víc, snažíme se pro ně hledat nová místa. Ve spodních patrech bývalého penzionu proto v horizontu zhruba tří, čtyř let postavíme dalších devět bytových jednotek,“ uvedl místostarosta Blanska Lubomír Toufar.

Aby mohly v blanenském Domě s pečovatelskou službou začít budovat, musí dva nájemníky přestěhovat. Proto tam dva nové byty vzniknou už letos. „Dvě bytové jednotky pro dočasné přestěhování nájemníku kvůli stavebním pracím hodláme postavit už v tomto roce. Využijeme k tomu momentálně nevyužívaných prostor. V druhém nadzemním podlaží z místnosti vodoléčby a ze sesterny vytvoříme dva jednopokojové byty s kuchyňskými kouty,“ popsal Toufar.

Stavební úpravy vyčíslili v Blansku na milión tři sta tisíc korun. Na přístavbu čeká vedení města dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj. „O dotaci jsme žádali už v minulém roce. Tehdy jsme ji ale nedostali. Teď doufáme, že nám na stavbu z ministerstva přispějí,“ dodal Toufar.

Byty, které přibudou v blanenském Domě s pečovatelskou službou, by měly přispět ke zmírnění současného nedostatku míst, kam se můžou lidé na Blanensku ve stáří nastěhovat. Podle Toufara je to jen jeden z kroků, které musí vedení v Blanska v příštích letech podniknout. „Se stárnutím populace se opravdu potýkáme s nedostatkem bytů pro seniory. Proto se v průběhu dalších tří, čtyř let chystáme tuto problematiku komplexněji mapovat. O umístění v podobných zařízení má v současnosti totiž zatím neúspěšně požádáno až sedmdesát zájemců,“ dodal místostarosta Blanska.