Zatímco ve Vanovicích lidé posílají dopisy či balíky v prostorách prodejny Jednota, obyvatelé Lipůvky budou od prvního července chodit na obecní úřad. „V místě, které jsme pro poštu vybrali, právě finišují stavební úpravy. Dělali jsme je na vlastní náklady. Potřebné vybavení nám dodá pošta," uvedla místostarostka Lipůvky Marcela Antonovičová. Pošta dosud fungovala v soukromém objektu poblíž kostela. Na radnici bude blíž centru.

Podle Antonovičové se pro zákazníky pošty nic nezmění. „Bude stejně jako dosud v provozu třicet hodin týdně. Přinese nám to ale samozřejmě náklady spojené s provozem. Budeme například muset platit mzdu zaměstnankyni, která na původní pobočce pracovala. Přesto jsme chtěli poštu v naší obci zachovat. Využívají ji i lidé z okolních obcí, například Šebrova, Lažan nebo Svinošic. Hlavně pro důchodce by bylo náročné dojíždět někam dál," vysvětlila místostarostka Lipůvky.

Loni představila Česká pošta upravený projekt Pošta Partner. „Provozovatelům nabízí vyšší finanční motivaci, například v podobě bonusů za rozšíření hodin pro veřejnost. Snížily se i sankce za nedodržení podmínek," řekl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.