V prosinci knihovníci čtenáře potěšili třeba novoročním přáním. „Nakoupili jsme čaje, zabalili je do stránek vyřazených knih a přelepili přáním. Nestálo to moc peněz a lidi to potěšilo,“ těší i nového ředitele.

Změnil se knižní řád, prokoukla multifunkční místnost, kterou teď můžou využít například studenti. V dětském oddělení přibyla Albi tužka. „V prosinci jsme k ní koupili i všechny knihy, co byly na trhu,“ říká Dlapa.

Nová je v blanenské knihovně i služba monitoring tisku. Čtenáři si v mailu každý den přečtou novinové články o Blansku a okolí. Objevilo se také dětské knižní promítání, poprvé se konal i knižní blešák.

Nový šéf má další plány. „Chceme víc využít multifunkční místnost. Například tam plánujeme promítat dokumentární filmy z festivalu Jeden svět. Jaký film lidé uvidí jako první, o tom hlasovali studenti místního gymnázia,“ zapojil do dění v knihovně i středoškoláky.

V plánu má víc využívat dotace. „Požádali jsme o ně s pěti projekty. Třeba na půjčování elektronických knih nebo přednášky ke stoletému výročí republiky,“ přibližuje ředitel.

Podle svých slov rád čte knihy, u kterých si odpočine. „Takže romány. Paradoxní je, že od té doby, co pracuji v knihovně, na knížky nemám čas. Leda po večerech s dětmi. Za posledního půl roku jsem přečetl stohy směrnic, nařízení, zákonů a metodik. Ale i tam jsem občas narazil na něco zábavného a zajímavého,“ usmívá se Dlapa.