Dostala jméno Leila. „Už někdy v Rozseči jsem tušil, že to do Boskovic nestihneme. Abych zastavil, mi moje nejmilejší Bára řekla v Kunštátu. Porod byl pro nás ale krásný moment. Děkuji, že jste nám poslala sanitku. A že jste svým klidným a profesionálním přístupem pomohla zkontrolovat, že vše je tak, jak má,“ poděkoval operátorce jihomoravské záchranky Ivaně Linhárkové šťastný otec holčičky.

Tu poděkování moc potěšilo. „Holčička je krásná a zdravá, což je samozřejmě nejdůležitější. Chtěla bych moc pochválit maminku. Prostředí, ve kterém přiváděla na svět miminko, skutečně nemůžeme považovat za komfortní. Byla neuvěřitelně statečná a velice chválím také tatínka, který byl mimořádně pohotový. Miminku pomohl na svět, na tísňovou linku zavolal až poté, co bylo děťátko na světě. Navzdory tomu, že prožíval velký stres, výborně spolupracoval, vše udělal perfektně. Snažila jsem se nic nepodcenit a pomáhat, jak jen to bylo prostřednictvím sluchátka možné,“ uvedla operátorka.

Když dorazila na místo lékařská posádka, zkontrolovala zdravotní stav holčičky i maminky. „Obě byly v pořádku. Poskytli jsme jim tepelný komfort a odvezli je do boskovické nemocnice. Tohle jsou chvíle, které člověk prožívá rád, když všechno dobře dopadne,“ řekla lékařka z posádky záchranářů Anna Vykoukalová.