Hasiči do terénu vyráží z nedaleké stanice. Neukáznění řidič je na cestě k požáru nebo dopravní nehodě na rondelu blokují a zdržují.

Na problém už Deník podobně jako město Blansko nedávno upozorňoval. Podle strážníků se ale přestupky nadále opakují. Úsek je pod kamerovým dohledem, přestupky díky tomu řeší úředníci.

„Bohužel, někteří řidiči semafory stále nerespektují a není jich málo. Proč tak spěchali a jeli na červenou, budou muset vysvětlit u správního orgánu, kam zjištěné přestupky oznamujeme i s kamerovými záznamy. Od letošního ledna je postih přísnější, pokuta sedm až pětadvacet tisíc korun a šest bodů. Tedy dvakrát a dost! Opravdu je to nutné, co když hasiči pojedou pomoci zrovna k vám?“ okomentovali současnou situaci strážníci na sociální síti.

Podle hasičů se s neukázněnými lidmi při výjezdu ze stanice setkávají zhruba při každém třetím zásahu. „Spousta řidičů semafory vůbec nechápe, což je hodně smutný příběh. Zažil jsem například situaci, kdy jsem před nimi na červenou zastavil ve směru od Rájce. Nějaká paní, co vyjížděla z technické kontroly z vedlejší ulice, chtěla odbočit do města. Nechápavě se na mě dívala, protože si asi myslela, že ji pouštím. Ukázal jsem prstem na blikající semafor. Nic, rozjela se na červenou a vjela na kruháč,“ uvedl jeden z místních Michal Krška.

Někteří řidiči tvrdí, že jsou semafory špatně vidět. S tím však policisté ani hasiči nesouhlasí. U kruhového objezdu nedávno přibyl čtvrtý semafor a původní tři nahradily nové. Už jsou umístěné na takzvaných výložnících nad jízdním pruhem.

„Mají vyšší svítivost a jsou mnohem lépe vidět. Dřív je mohlo zakrýt stojící nákladní auto a další řidiči červenou neviděli. To teď odpadá. Po nainstalovaní nové techniky se situace s neukázněnými řidiči mírně zlepšila. Výjezdy nám ale komplikují dál,“ sdělil nedávno redakci velitel blanenské stanice Roman Opluštil.

Vyšší částky najdou lidé na Blanensku na složenkách, které jim letos dorazí v souvislosti s placením daně z nemovitosti.
Daň z nemovitosti na Blanensku. Deník zjišťoval, kolik nově zaplatíte za byt

Další řidiči tvrdí, že semafory jsou na průtahu městem vidět velmi dobře. „Je to vidět dobře z obou směrů. Jenom lidi nesmí jezdit na autopilota,“ dodal v diskuzi pod oznámením strážníků jeden z motoristů.