Burza začíná o půl deváté ráno a předpokládaný konec je ve čtyři hodiny odpoledne. „K vidění budou i praktické ukázky jednotlivých škol. Bezpečnostní právní akademie z Brna předvede laserovou střelnici nebo bojová umění. Gastronomická škola z Blanska zase připraví ochutnávky různých jídel," dodala Stejskalová.

Návštěva ve škole

Na burzu středních škol do Blanska jezdí pravidelně například zástupci Střední školy André Citroëna Boskovice. „Ve stánku budeme mít malý CNC stroj nebo motor z auta a další učební pomůcky. Připravíme virtuální prohlídku naší školy. Od rodičů i budoucích studentů míváme na burzu dobré ohlasy. Je to přínosné pro obě strany. Stejně jako dny otevřených dveří," řekl ředitel školy Karel Ošlejšek.

Právě dny otevřených dveří mají některé školy souběžně s páteční burzou. Jako například Gymnázium Blansko nebo Střední škola technická a gastronomická Blansko. Ta bude otevřená od osmi ráno do tří hodin odpoledne. „Zájemcům ukážeme učebny, laboratoře i dílny. Příchozí se také dozví vše důležité k učebním oborům a přijímacímu řízení," uvedl ředitel školy Pavel Dvořáček.

Součástí burzy je výchovný pořad na téma internetová kriminalita a drogy, který se uskuteční v blanenském kině od devíti do půl jedenácté dopoledne. Burzu středních škol pořádají v pátek třináctého listopadu také Boskovičtí. Koná se v tamní sokolovně.