Při cvičení profesionálních hasičů z jihu Moravy sehrají cestující, kteří uvíznou vysoko nad zemí v kabince lanovky. Do bezpečí je při simulaci ostrého zásahu dostanou pomocí lezeckého vybavení a vysokozdvižné plošiny. Ta parkuje v údolí u Punkevních jeskyní. „Na cvičení jsem tu poprvé. Nechám se překvapit tím, co zažiju,“ usmívá se hasič Jakub Pardík, který do krasu přijel s kolegy z Hodonína.

Počasí je mizerné, ale na to jsou hasiči při cvičení na zmíněné lanovce zvyklí. „Tady není počasí nikdy ideální. Zima, déšť, mlha. Ale to k věci patří. Naučíme se a procvičíme něco nového. U nás totiž máme většinu zásahů v lezecké skupině u studní,“ dodává Pardíkův kolega Stanislav.

Nadšenec soudobé i historické železnice Martin Bezdiček z Blanska rok fotografoval modernizaci tratě mezi Brnem a Blanskem.
Fotil opravu koridoru u Blanska: Stavaři ani nemuseli na kontrolní dny, směje se

Původně měl u Macochy při cvičné záchraně cestujících asistovat také vrtulník, ale kvůli špatnému počasí nakonec zůstává na zemi. Na horní stanici zatím chrastí karabiny a šustí lana. Jeden z pracovníků lanové dráhy Radoslav Blažek zatím hasičům vysvětluje, jak se mají dostat do kabinky vysoko ve vzduchu.

„Na skla se snažte nešlapat. Když už, tak sem, na kraj kabinky. Páka se dá zvládnout takto jedním prstem a dveře se otevřou,“ ukazuje hasičům obsluhu kabinky zvenčí Blažek.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

Obě kabinky zůstanou zastavené při cvičném zásahu zhruba ve třetině trasy vysoko nad zemí. Hasiči se k nim budou spouštět z jednoho ze stožárů po kladkách. Z kabinky pak budou přebírat cestující a spouštět se s nimi dolů k dolní stanici, kde je převezmou jejich kolegové z vysokozdvižné plošiny.

„Dojedete ke kabince a slaníte se k cestujícímu. Přijede další chlap, přehodí kladku za kabinu a začneme cestující spouštět dolů směrem k plošině,“ vysvětluje kolegům postup vedoucí pondělního cvičení Marek Jarůšek z blanenské stanice profesionálních hasičů.

Pak už to jde jako na drátkách. Tedy lépe řečeno na lanech a kladkách. První figurant a jeho pes jsou zanedlouho v bezpečí v dolní stanici u Punkevních jeskyní. Vše ze skalního útesu pozoruje také šéf lanové dráhy Macocha Radek Hejč. „Cvičnou evakuaci osob z lanové dráhy nám jako provozovateli ukládá zákon. Hasiči tu cvičí jednou za rok. Ve vyhlášce je limit dvě hodiny na to, aby se lidé dostali z kabinek na zem. Cvičíme různé postupy. Terén je tu hodně členitý a nepřístupný. Pokud není možné cestující při havárii dostat na zem lanovkou, mohou je hasiči spustit z kabinek na lanech a pak lanovou cestou dopravit do bezpečí. Nebo je jako dnes pomocí kladek mohou spustit k vysokozdvižné plošině. Další variantou je pak záchrana z vrtulníku, ale ta dnes nebyla kvůli počasí možná,“ říká Hejč.

Mikuláš a čerti v jeskyni Výpustek
V jeskyni Výpustek padaly ďábelské tresty i štědré dary, podívejte se

V praxi může při havárii hrát roli každá minuta. Zejména v horkých letních dnech, kdy slunce ze zaseknuté a uzavřené kabinky udělá výheň a nebezpečnou past. Každý z cestujících samozřejmě reaguje na nestandardní situace jinak. Mezi pasažéry mohou být starší lidé se zdravotními problémy, děti i zvířata. Při ostrém zásahu je potřeba počítat naprosto se vším.

Lanová dráha Macocha je v provozu od roku 1995. Je dlouhá 250 metrů a překonává převýšení 131 metrů. Za sedmadvacet let provozu přepravila už několik milionů lidí. Ostrý zásah tam zatím podle Hejče naštěstí neměli. „Poměrně běžné jsou ale výpadky proudu, které řešíme tak dvakrát třikrát za rok, kdy spadne strom na vedení. Lanovka je ale vybavená záložním zdrojem, takže cestující doveze do bezpečí. Příští rok bychom chtěli konečně udělat v dolní stanici u Punkevních jeskyní bezbariérový přístup o který usilujeme několik let,“ dodává Radek Hejč.