Ze šestnácti přihlášených zájemců vylosovali tento týden zástupci sponzorů a blanenské radnice pořadí jednotlivých přání. „Zájemce o splnění snu přihlašují většinou jejich známí nebo kamarádi. Zveřejňujeme výzvu, kam se do konce února mohou hlásit,“ popisuje organizátor akce Roman Jančiar.

Loni lidé běželi za osm dětí a dva dospělé, kterým plnili přání za bezmála čtyři sta tisíc korun. „Letos splnění snů bude stát něco přes milion,“ dodává Jančiar.

You Dream We Run• 8.-9. června, stadion ASK Blansko
• Registrace týmů končí 21. května
• Poplatek za registraci 149 korun děti, 199 korun dospělí
• Šestnáct přání


Do štafetového běhu pravidelně nastupuje například Lenka Řezníková z Boskovic. „Je to skvělá akce, ráda podpořím dobrou věc. Navíc udělám něco pro svoje zdraví a vždycky se potkám se známými a kamarády,“ říká žena.

Organizátoři letos očekávají velkou vlnu solidarity zejména pro Zdeňka Mikulu. Bývalý záchranář prodělal mozkovou mrtvici a může jen hýbat očima. „Po zveřejnění jeho příběhu na sociální síti se nám začali ozývat hasiči a záchranáři, kteří chtějí pomoci,“ uvádí Jančiar.

Čtyřiadvacetihodinový štafetový běh se uskuteční už pošesté. A zájem o akci každý rok narůstá. „Předloni jsme měli čtrnáct set běžců, loni to bylo více než dva tisíce ve dvaapadesáti týmech a už teď se nám místa plní,“ je spokojený Jančiar.

Lidé mohou pomoci splnit přání například nákupem tyrkysového trička, náramku či zakoupit vratné kelímky na nápoje s logem akce. Štafeta se poběží osmého až devátého června na stadionu ASK Blansko.

TEREZA HANUSOVÁ