Ze šestnácti přihlášených zájemců vylosovali tento týden zástupci sponzorů a blanenské radnice pořadí jednotlivých přání. „Zájemce o splnění snu přihlašují většinou jejich známí nebo kamarádi. Zveřejňujeme výzvu, kam se do konce února mohou hlásit,“ popisuje organizátor akce Roman Jančiar.

U silnice v Josefovském údolí stojí zábrany. Usměrňují přesun žab, které míří za rozmnožováním do rybníka.
Ropuchy lezou za rozmnožováním přes silnice. Ochránti před auty je mají zábrany

Loni lidé běželi za osm dětí a dva dospělé, kterým plnili přání za bezmála čtyři sta tisíc korun. „Letos splnění snů bude stát něco přes milion,“ dodává Jančiar.

You Dream We Run• 8.-9. června, stadion ASK Blansko
• Registrace týmů končí 21. května
• Poplatek za registraci 149 korun děti, 199 korun dospělí
• Šestnáct přání


Do štafetového běhu pravidelně nastupuje například Lenka Řezníková z Boskovic. „Je to skvělá akce, ráda podpořím dobrou věc. Navíc udělám něco pro svoje zdraví a vždycky se potkám se známými a kamarády,“ říká žena.

Organizátoři letos očekávají velkou vlnu solidarity zejména pro Zdeňka Mikulu. Bývalý záchranář prodělal mozkovou mrtvici a může jen hýbat očima. „Po zveřejnění jeho příběhu na sociální síti se nám začali ozývat hasiči a záchranáři, kteří chtějí pomoci,“ uvádí Jančiar.

Čtyřiadvacetihodinový štafetový běh se uskuteční už pošesté. A zájem o akci každý rok narůstá. „Předloni jsme měli čtrnáct set běžců, loni to bylo více než dva tisíce ve dvaapadesáti týmech a už teď se nám místa plní,“ je spokojený Jančiar.

Lidé mohou pomoci splnit přání například nákupem tyrkysového trička, náramku či zakoupit vratné kelímky na nápoje s logem akce. Štafeta se poběží osmého až devátého června na stadionu ASK Blansko.

TEREZA HANUSOVÁ

Ilustrační foto.
Blanenští kritizují staré lázně. Město připravuje rekonstrukci