„Je nutné studenty varovat před nebezpečím drog. Musíme jim vysvětlit, co je může potkat na diskotéce nebo na náměstí za nebezpečí,“ vysvětlila muvčí blanenské policie Iva Šebková s tím, že Blanensko je druhou největší drogovou scénou v Jihomoravském kraji. Řidiče pod vlivem drog policisté v okrese odhalí každou chvíli.

V pátekměli možnost vyslechnout si důležité rady boskovičtí studenti prvních ročníků středních škol. „Během akce vystoupili odborníci z řad policistů, lékařů, kurátorů, kriminalistů,“ upřesnila Iva Šebková.

Cílem akce je, aby mladí lidé věděli, s čím se mohou setkat. „Mnoho mladých přijde z malé vesničky studovat do většího města. U takových typů je skoro jisté, že se jim nějakým způsobem drogy dostanou do cesty,“ přiblížila dále Šebková.

Studentka boskovického gymnázia Kristýna Janoušková preventivní akci uvítala. „Je dobré studentům přiblížit nebezpečí styku s drogami. Vysvětlili nám, že se nás to dotkne jak z lékařského, tak i z trestního hlediska. Jsem ráda, že se o tom mluví a že se něco o tomto problému dozvíme,“ míní studentka.
Příští týden si přednášku vyslechnou studenti prvních ročníků středních škol v Blansku.

Studenti se při besedě mohli odborníků na cokoliv zeptat. Této možnosti však ze sto třiceti studentů využil jen jeden odvážlivec. ⋌(pha)