„Při kontrolách jsme se zaměřili na to, zda některou z chat někdo nevykradl a zda ji majitelé dostatečně zabezpečili. Součástí zásahu byla také kontrola lidí, kteří se v době mimo sezónu v chatových oblastech pohybují," řekla policejní mluvčí Iva Šebková.

Žádného zloděje, který by zazimované objekty navštívil, však na místě policisté na Blanensku nenachytali. Také všechny kontrolované chaty na Blanensku byly v pořádku. „ V okolí Suchého jsme zkontrolovali jednoho člověka, který se pohyboval v chatové oblasti. Nezjistili jsme, že by se jednalo o osobu podezřelou z trestné činnosti," dodala mluvčí.

O tom, že chaty byly zkontrolovány, se podle Šebkové majitelé dozvědí. Na každém rekreačním objektu totiž policisté zanechali lísteček s informací, kdy byla kontrola provedena. „Na tomto kontrolním lístku pak majitelé rekreačních objektů naleznou také užitečné rady, jak předejít vloupání. K nim patří například základní pravidlo neponechávat v rekreačním objektu cenné věci, dostatečně zajistit dveře a okna a dobré je si objekt pojistit proti krádeži," upřesnila Šebková.

Zároveň dodala, že je také dobré chatu nebo chalupu navštěvovat nahodile i během zimy, případně se domluvit s místními lidmi, aby době nepřítomnosti majitelů chatu zkontrolovali.