Jestli bude akce úspěšná, u první zatáčky za Sebranicemi směrem na Kunštát odborná firma nainstaluje nová svodidla. „Docházelo zde k dopravním nehodám. Loni se staly dvě. Řidiči motocyklů tady nezvládli řízení, upadli i se strojem na cestu a dostali se pod svodidla. Taková situace je vždycky nebezpečná," řekla policejní mluvčí Iva Šebková.

Bezpečná svodidla

A právě podjetí svodidel by měla novinka zabránit. „Jednoduše jde o to, že bude ohraničená i jejich spodní část. Ta dosud chybí a může se stát, že motorkář svodidla projede a navíc se o horní plech zraní," vysvětlila Šebková.

Počítání zúčastněných bude jednoduché. „Každý motorkář při příjezdu a zaparkování obdrží od policistů žeton s pořadovým číslem a logem akce. Počet rozdaných žetonů doloží návštěvnost a rozhodne o případném umístění motosvodidel," shrnula policejní mluvčí.

Na motorkáře čeká i doprovodný program. Těšit se mohou třeba na autogramiádu Karla Abrahama, názornou ukázku poskytnutí první pomoci nebo představení revolučního airbagového systému Dainese D-Air.

Závěr bude patřit blanenskému faráři Jiřímu Kaňovi. „Připomeneme si motorkáře, kteří nedávno zemřeli, pronesu povzbuzující slovo na další cesty a pomodlím se za zemřelé," přiblížil farář.