Staronoví organizátoři totiž nedopustili, aby s ukončením provozu restaurace zanikla i tato tradice. „V poslední době jsme zaznamenali dotazy a pochybnosti, jak to s polévkou bude. Můžeme všechny ujistit, že akce se uskuteční i letos. Uvaříme přes tři sta litrů hrstkové polévky, což je alespoň pro tisíc lidí," informoval za organizátory Rudolf Burgr. Příznivci akce konající se od roku 1995 mohou opět přijít hodinu před polednem pod vánoční strom pro misku polévky a přispět tím na dobrou věc.

NOVÍ POMOCNÍCI

V letošním roce se ke stálým organizátorům přidali také další pomocníci. „Jedná se především o okruh lidí kolem boskovických charitních stacionářů Betany a Emanuel. Je to symbolické, protože právě tato zařízení dostala finanční podporu v prvních dvou ročnících akce," řekl Burgr.

Každý příchozí dostane misku polévky zdarma, může si ji odnést i s sebou domů. Pokud ale chce, může přitom jakýmkoliv obnosem přispět do pokladničky. Jelikož je akce dobročinná, vybraná částka vždy putuje na místní charitativní či humanitární účely. Vloni dokonce padl absolutní rekord, vybralo se přes čtyřiasedmdesát tisíc korun. „Letos ještě nevíme, komu půjdou vybrané peníze. Skupina organizátorů se po Novém roce sejde a rozhodne se o tom, kam peníze poputují," dodal Burgr.

Za to, že tradice pokračuje, je rád například Jakub Skoupý z Bořitova, který se akce pravidelně účastní. „Líbí se mi, že mohu pomoct potřebným, užiji si vánoční atmosféru, udělám si výlet a dám si polévku. Můžu si přitom popovídat se známými, poslechnout hudbu," vyjmenoval muž.

KATEŘINA ŠTEFKOVÁ