Čtrnáct zaměstnanců podniku Chemoplast Benc bude od prvního prosince pravděpodobně bez práce. Výroba ramínek totiž v Senetářově končí. Vedení firmy chce areál prodat. Lidem nabídlo zaměstnání v Brně, ti však odmítají.

„Nechci odejít, přesto nepřijmu nabídku v brněnském Chemoplastu. Nikdo tam nechce dojíždět. Navíc z odpolední směny není žádné dopravní spojení. Je to škoda,“ je smutná žena, která ve firmě v Senetářově pracuje pět let. Jméno zveřejnit nechce, redakce Blanenského Deníku je má k dispozici.

Podle vedoucí v Chemoplastu Benc Vlasty Sehnalové nyní v areálu pracuje všech čtrnáct zaměstnanců. „Stále vyrábíme ramínka. Do třicátého listopadu se však lidé mají rozhodnout, zda budou chtít pracovat v Brně. Tam jim nabídli i příspěvek na dopravu,“ sdělila Sehnalová. Ti, kteří na podmínky vedení firmy nepřistoupí, dostanou tříměsíční odstupné.

To potvrdil i jednatel firmy Vojtěch Paník. „Senetářovským jsme nabídli příspěvek na dopravu, protože lidi potřebujeme,“ uvedl. Podle něj je Chemoplast Benc ve ztrátě a nemůže si dovolit dvě velké továrny. Zaměstnanci tedy budou pracovat v jediném areálu, a to v Brně. „Ramínka už nebudou v našem sortimentu. Jsme tradiční výrobci hraček. Dále budeme vytvářet technické výlisky,“ dodal Paník.

O areál v Senetářově má zájem podnik Koplast. „Cena je ale vysoká, takže prodej je stále v jednání,“ upřesnil Ladislav Kostka z Koplastu. Ten by v Senetářově chtěl vyrábět věci z plexiskla a stroje pro vakuové tváření deskových termoplastů. „Výroba ještě není rozjetá, takže bychom si vystačili se svými pětadvaceti zaměstnanci. V budoucnu bychom ale lidi přibírali,“ dodal Kostka.