Nechybí ani toalety pro veřejnost, bezbariérový přístup pro handicapované a nová dlažba v prostoru mezi sportovní halou. „Z nového zázemí máme radost. Dosud jsme neměli žádné vlastní prostory, využívali jsme jen tribunu, teď budeme mít šatny a další prostory. Hodně to usnadní také pořádání závodů,“ uvedl předseda Atletického klubu Ludvíka Daňka Blansko Martin Bezdíček.

Přestavba ubytovny stála podle zástupců města šestnáct milionů korun. Budova má nyní nové vytápění i přívody inženýrských sítí. Fasáda i střecha jsou zateplené. „Stav Sportovního ostrova se podařilo posunout zase o kousek dál. Sportu se ve městě věnuje hodně lidí. Doufám, že se nejednalo o poslední investici do sportovišť a ve zlepšování sportovního zázemí budeme pokračovat,“ poznamenal blanenský místostarosta František Hasoň.

Šest milionů korun investovali Blanenští také do úprav nedalekého atletického stadionu, na kterém je také fotbalové hřiště. I kvůli postupu místních fotbalistů do druhé ligy. Areál má nové oplocení, dva nové vjezdy a pět vstupních branek pro příchozí. „Tribuna má novou střechu i opláštění stěn. Poškozené lavičky nahradilo pět set nových sedaček. Dělníci opravili na tribuně také dlažbu,“ informovala o úpravách blanenský úřednice Leona Mazourková z investičního oddělení.

Nové oplocení okolo stadionu ocenili i atleti. Po jeho vybudování volali už několik let. „Areál stadionu nebyl celý oplocený a scházela se tady po večerech různá sebranka, po které zůstával nepořádek. Jsme rádi i za opravu tribuny, ta už byla v šíleném stavu,“ dodal Martin Bezdíček.