Nechybí ani toalety pro veřejnost, bezbariérový přístup pro handicapované a nová dlažba v prostoru mezi sportovní halou. „Z nového zázemí máme radost. Dosud jsme neměli žádné vlastní prostory, využívali jsme jen tribunu, teď budeme mít šatny a další prostory. Hodně to usnadní také pořádání závodů,“ uvedl předseda Atletického klubu Ludvíka Daňka Blansko Martin Bezdíček.

Ilustrační foto
Domácí mazlíčci na jižní Moravě: místo psů čím dál častěji krokodýli nebo hadi

Přestavba ubytovny stála podle zástupců města šestnáct milionů korun. Budova má nyní nové vytápění i přívody inženýrských sítí. Fasáda i střecha jsou zateplené. „Stav Sportovního ostrova se podařilo posunout zase o kousek dál. Sportu se ve městě věnuje hodně lidí. Doufám, že se nejednalo o poslední investici do sportovišť a ve zlepšování sportovního zázemí budeme pokračovat,“ poznamenal blanenský místostarosta František Hasoň.

Šest milionů korun investovali Blanenští také do úprav nedalekého atletického stadionu, na kterém je také fotbalové hřiště. I kvůli postupu místních fotbalistů do druhé ligy. Areál má nové oplocení, dva nové vjezdy a pět vstupních branek pro příchozí. „Tribuna má novou střechu i opláštění stěn. Poškozené lavičky nahradilo pět set nových sedaček. Dělníci opravili na tribuně také dlažbu,“ informovala o úpravách blanenský úřednice Leona Mazourková z investičního oddělení.

Radnice na náměstí Svobody v Blansku.
Z jednání blanenského zastupitelstva bude přímý přenos i záznam

Nové oplocení okolo stadionu ocenili i atleti. Po jeho vybudování volali už několik let. „Areál stadionu nebyl celý oplocený a scházela se tady po večerech různá sebranka, po které zůstával nepořádek. Jsme rádi i za opravu tribuny, ta už byla v šíleném stavu,“ dodal Martin Bezdíček.