Zastupitelé obce to zvažují už delší dobu. „Mluvit jsme o tom začali hned na začátku našeho funkčního období. Především vybavení základní školy bereme jako naprostou prioritu," prohlásil drnovický starosta Petr Ducháček.

Budovu školy čeká kompletní rekonstrukce prvního patra. „Musíme nainstalovat moderní rozvody všech typů energií. Poté vybavíme zcela novou počítačovou učebnu, herní hřiště a v plánu máme i postavení přístavby, která poslouží mateřské škole," vyjmenoval Ducháček.

Všechny Drnovické podle něj určitě potěší novinky plánované v centru obce. „To, že tam máme vodní plochu, představuje svým způsobem unikát. Chceme jej využít a ještě více přiblížit místním lidem i hostům. Proto jsme se rozhodli postavit u rybníka dvě mola, z nichž jedno bude sloužit především k posezení a druhé jako pódium s vlastním osvětlením. Menší koncerty k nám budou určitě lákat i lidi z okolí," poznamenal starosta.

Evropská unie v těchto dnech vypsala dotační tituly, z nichž je možné získat na obě akce peníze. „O dotace budeme žádat už letos v únoru, abychom zavčas věděli, jestli máme šanci na nějaké peníze dosáhnout. Jedná se o oddělené projekty, přičemž každý si vyžádá minimálně pět milionů korun," dodal starosta Drnovic a poznamenal, že v případě, že se žádostí neuspějí, začnou alespoň základní školu postupně opravovat z vlastního rozpočtu.