„Na místo tak ihned přivolali policii i hasiče," uvedla Šebková. K zásahu tak vyjela jednotka hasičů z Boskovic a také tamní jednotka dobrovolných hasičů. „V případě, že se člověk proboří ledem do mrazivé vody, jde skutečně o minuty. Proto bylo velké štěstí, že ve stejnou dobu se tamní dobrovolní hasiči vraceli z výcviku na nedaleké vodní nádrži, kde nacvičovali záchranu z vody. Jednotka z Letovic dostala informaci o události v 17 hodin a 21 minut a za dvě minuty již byla na místě," popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Pod mužem, který zachraňoval svého psa z vody se prolomil na Křetínce led. Z vody oba zachránili letovičtí hasiči.

Po příjezdu hasiči zjistili, že ve vodě je asi deset metrů od břehu muž a asi deset metrů od něj byl také pes. „Dva hasiči ihned spustili na led raft, který ještě před chvílí využili v podobné situaci, ale při výcviku. Další dva členové jednotky oběhli rybník a zahájili záchranu z opačného břehu," uvedl Mikoška. Muže hasiči bezpečně vytáhli na břeh.

„Posádka raftu zachránila i psa," uvedl mluvčí hasičů. Po několika minutách k rybníku dorazila také jednotka hasičů z Boskovic. „Hasiči prochladlého muže svlékli z mokrého oblečení a poskytli mu tepelný komfort v zásahovém voze," dodal Mikoška. Podle policejní mluvčí muže odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice na pozorování. „Psa hasiči předali druhému majiteli," doplnil Mikoška.