„Na všech očkovacích místech se bude používat vakcína od firmy Pfizer BioNTech,“ uvedl krajský koordinátor pro očkování Lukáš Homola. Nově se také v kraji budou vyhlašovat volné termíny na očkování vždy před víkendem a pouze na jeden další týden. Počet termínů tak bude souhlasit s počtem dávek očkovací látky, které na jih Moravy skutečně dorazí.

Budou mít žáci v Jihomoravském kraji kratší prázdniny? Na konci léta by mohli navštěvovat doučovací kurzy. Ilustrační foto.
Letní doučovací kurzy na jihu Moravy: Jsme pro, tvrdí rodiče, ředitelé váhají

Nově otevřená očkovací místa

Blansko od 15.2.
Hodonín od 15.2.
Ivančice od 15.2.
Kyjov od 15.2.
Znojmo od 15.2.
Břeclav od 22.2.

Přeočkovávat druhou dávkou se bude po třech týdnech. „V praxi to znamená, že první tři týdny budou volné termíny. Další tři týdny se bude přeočkovávat a počet volných termínů se výrazně sníží. Tento scénář se nyní odehrává v očkovacích místech, která fungují už od ledna,“ vysvětlil Homola.

O termín na nově vytvořených očkovacích místech budou moct požádat i lidé, kteří jej získali při registraci v době, kdy tato místa ještě nebyla otevřená. „Pokud někomu bude vyhovovat jiné očkovací místo s takzvanou pomyslnou kratší frontou, může si ho klidně změnit. Musí ale znovu projít celou registrací. Místo ve frontě tím neztratí. Systém vybírá zájemce podle věku a pouští starší napřed bez ohledu na to, kdy se registrovali,“ řekl Homola.

Lidé nově také mohou podrobně vidět, jak v kraji postupuje očkování. Přehled lidé najdou na webové stránce www.jmk.cz/ockovani. „Informace budeme aktualizovat každý den a budou dostupné všem lidem z kraje," zmínil krajský radní Jiří Hlavenka.