Na místě ale mohou zůstat celou hodinu. Výjimkou je nejexponovanější parkoviště na Masarykově náměstí před boskovickou radnicí. Tam zaplatí patnáct korun. Za každou další hodinu dvacetikorunu.

Na dalších třech parkovištích je každá další hodina stání přijde na deset korun. „Rušíme první placenou půlhodinu stání. Necháváme první hodinu. Nejvíce za parkování zaplatí motoristé na náměstí před radnici. Tam bychom do budoucna chtěli počet parkujících vozidel regulovat. Náměstí má sloužit lidem, ne autům. Ostatní odstavné plochy jsou k této lokalitě velmi blízko v docházkové vzdálenosti,“ uvedla boskovická starostka Jana Syrovátková.

O placená stání se stará městská společnost Služby Boskovice. Fungují na Masarykově náměstí, náměstí 9. května a ulicích 17. listopadu a Bezručova.

Na zmíněných plochách došlo před několika lety k výměně parkovacích automatů za modernější přístroje. Ty umožňují řidičům platit bezkontaktní platební kartou.

Od začátku roku podraží v řádech stokorun také všechny parkovací karty. Čtvrtletní, půlroční i roční. Například za nepřenosnou na rok zaplatí zájemci dva a půl tisíce oproti letošním dvěma tisícům korun. Stejné zdražení bude i u přenosné roční parkovací karty. Ze dvou a půl tisíc korun na tři tisíce.