„Chtěli jsme využít atraktivní polohy pivovaru, který leží na křižovatce cyklotras, a přimět turisty, aby zde zůstali déle než jedno odpoledne,“ vysvětluje Hubert Adámek z černohorského pivovaru.
Majitelé pivovaru původně plánovali jeho otevření již na letošní květen, nakonec ho ale museli kvůli zpožděným dodávkám materiálu posunout. Přesto využijí první turisté novou ubytovnu ještě tuto sezonu. Kromě pokojů s vlastním sociálním zařízením budou mít k dispozici úschovnu a půjčovnu kol. Kapacitu třicet čtyři lůžek plánují majitelé ještě rozšířit o upravené půdní prostory. Tak by ubytovna mohla pojmout přes padesát lidí.
Součástí pivovaru je i centrum Sladovna, které vzniklo ze starého pivovaru a příchozí si zde mohou například zahrát bowling, posilovat v místní posilovně nebo se jen občerstvit v zahradní restauraci nebo v selské pivnici.
Nabídka služeb pivovaru ale ještě není konečná. „Plánujeme spoustu dalších navazujících projektů – například pivní lázně, hotel či rozšíření služeb o fitness, solárium a saunu. Ubytovna je pouze začátek,“ shrnuje Adámek.