Areál se zaplnil, k registraci se ale lidé moc nehrnuli. Možná za to mohlo počasí. Teploměr neukazoval ani pětadvacet stupňů. Chyběla pořádná žízeň. Na druhou stranu mohl chladnější vánek zmírnit následky boje o vítězství. „Jdu do toho naplno," hlásil třeba Zdeněk Chlup.

Pak už byla odstartována první disciplína. Pití půllitru piva na čas. Vítěze Ivo Portl jej do sebe převrátil za 4,49 sekundy.

Na ženy čekala třetinka. Nejrychleji ji zvládla Soňa Kolářová, a to 6,9 vteřin. „Nejsem pivař, dám si pivo akorát v létě, když je vedro," řekla vítězka.

Na stole se objevila basa piv. Na řadě bylo otevření lahve čímkoliv kromě otvíráku. Muži otvírali piva o hranu stolu, svými zuby, zapalovačem nebo padesátikorunou. Výsledný nejlepší čas. Pan Miroslav to stihnul za 13,89 sekundy.

Následovaly smíšené štafety. Díky talentu moderátora do bojů nastoupily čtyři štafety. Blanenský drak, Hej debilové, Svijaňáci a Otíkův tým. Prázdné škopky bouchaly o stůl v rychlém tempu. „Nechala jsem se vyhecovat," prozradila Zlatka Ošlejšková, jak přišla k účasti ve vítězné štafetě Blanenských draků a třetímu místu v pití piva na čas. A utírala si polité tričko. „Jakýpak parfémy, teď mi budeš vonět," smál se její přítel.

V disciplíně pití piva brčkem zvítězil Radek Paděra s časem 8,2. V nejobsazenější disciplíně však muže pokořily ženy. Iva Skoupá byla o tři desetiny sekundy rychlejší než nejlepší muž.

Nakonec je vyhlášený absolutní vítěz prvního ročníku soutěže Blanenský tuplák. Stal se jím právě Paděra.

Zábava na blanenské přehradě pokračovala i po soutěžích, s hudbou a grilováním. Blanka Sekaninová byla s prvním ročníkem spokojená. „Na poprvé to dopadlo dobře," oddychla si po soutěži. A nezapomněla pochválit moderátora, který strhnul k závodění ty, kteří se přišli jenom podívat. Snad je v neděli nebolela hlava.