To, že je trucktrial atraktivní podívaná, potvrdil také Petr Novotný, fanoušek motorismu z Blanska. Do Kunštátu se chystá v neděli. „Na trucktrialu jsem už byl několikrát. V Drnovicích i v Kunštátu. Je to super podívaná. Řev motorů, adrenalin. Na trati se pořád něco děje. Závody náklaďáku baví i naše děti, takže do Kunštátu vyrazíme i letos," řekl muž.

Mistrovství České republiky a Německa v trucktrialu
16 a 17. srpna, pískovna Kora Kunštát
sobota: 10.30–18.00
neděle: 9.00–16.30, 17.00–18.00 vyhlášení výsledků

www.trucktrial.cz

V soutěži je vypsáno sedm kategorií. V sobotu začínají závody v kunštátské pískovně o půl jedenácté dopoledne a končí v šest večer. Nedělní závod startuje už v devět a závody končí o půl páté. V pět hodin odpoledne vyhlásí pořadatelé výsledky.

Při trialu nákladních vozů se jedná o zkoušky zručnosti pro nákladní vozidla na uzavřené dráze. Průjezd sekcí může být limitován časem. „Je to sport, který je o jezdeckém umění, o tom jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech se projíždí abnormálně těžký terén, někdy i uměle vytvořený. Není to o tom pouze zdolat prudký svah, je to o tom se v tomto terénu orientovat a projet stanovenou sekci a umístěné branky i za cenu, že nevíte, zda zákony o zemské přitažlivosti budou platit, nebo jej posunete o něco dál," stojí na webu pořadatelů.

Letos má seriál Mistrovství České republiky na programu šest závodů. Kunštát je pátý v pořadí. Seriál zakončí závod v Jihlavě a jeden v Německu. „Termín závodu v Jihlavě ještě neznáme. V Německu se pojede v záři," dodala Fickertová. Nákladní auta v extrémně těžkém terénu už letos diváci viděli při mistrovských závodech v Milovicích, Mohelnici, Kadani a v obci Černuc u Velvar.