Město Blansko se rozhodlo i v tomto roce pokračovat v projektu regenerace sídliště Písečná. Zahájí jeho čtvrtou etapu, v níž dostanou děti na sídlišti Písečná dvě nová dětská hřiště

„Nosným prvkem této etapy budou právě tato hřiště. Jedno z nich, které už sídlišti stojí u bytového domu Pod Javory, bude zrekonstruováno. A k tomu město nechá vybudovat další nové,“ přiblížil Petr Mráček z Odboru investic a územního rozvoje Městského úřadu v Blansku.

Na hřišti Pod Javory nechá vedení města doplnit a rozšířit stávající mobiliář. Přibudou tak například různé prolézačky, na kterých si můžou děti hrát. Kromě toho by se hřiště mělo stát pro děti bezpečnější. „Hřiště je třeba opravit tak, aby odpovídalo dnešním bezpečnostním požadavkům. Proto tam dojde ke zpevnění ploch pod herními prvky,“ upřesnil Mráček.

Čtverce z gumy, na kterých dětské pády nejsou tak kruté. Na těch si budou moct děti na sídlišti Písečná v budoucnu zahrát na novém hřišti třeba fotbal nebo basket. Nahradí tak současný betonový plácek vedle výrobny lahůdek.