V Petrovicích chtějí postavit novou mateřskou školu. Ta má sice zahájit provoz až ve školním roce 2010/2011, ale už teď je kolem ní velmi rušno. Plán na stavbu se nelíbí starostovi sousedního Žďáru. Do tamní školky nyní docházejí i děti z Petrovic. „Problém je v jednání starosty Petrovic. Už v roce 2004 jsem mu nabízel, že společně postavíme novou moderní školku. On to odmítl s tím, že na školku nemá peníze. Takže naše obec investovala nemalé peníze do modernizace kuchyně, později do výměny oken a podobně. Ještě před půl rokem mi pan starosta tvrdil, že žádnou školku stavět nebudou. Najednou žádá o dotace a připravuje projekt,“ vysvětlil své rozhořčení starosta Žďáru Dušan Stojan. Podle něj mohla při lepší komunikaci obec ušetřit na opravách a mohla už stát nová školka, kterou by navštěvovaly děti ze Žďáru i z Petrovic.

„Dvě školky vedle sebe provozovat nejde. Kdyby pan starosta řekl zavčas, mohli jsme ušetřit statisíce,“ řekl Stojan. Protichůdná tvrzení Starosta Petrovic Vladimír Paulík však mluví jinak. „Pan starosta lže. Jsou to dva roky zpět, co od nás Žďárští dostali dopis, ve kterém jsme jasně dali najevo, že tento záměr máme. Oni však na dopis nereagovali,“ tvrdí Paulík. Podle petrovického starosty je školka v jejich obci nutnost. V posledních letech totiž počet obyvatel Petrovic vzrostl o čtyřicet procent. Výhrady ke stavbě nového školního zařízení v Petrovicích má také ředitelka školky ve Žďáru Milada Nečasová. „Není možné, aby fungovaly vedle sebe dvě školky v rozmezí pěti set metrů. Pokud v Petrovicích novou mateřskou školu postaví, zůstane nám tady čtrnáct dětí a to nebude stačit na úvazky. Naši školku pak budeme muset zavřít,“ řekla Nečasová.

Tak by se mohlo stát, že by žďárské děti v budoucnu docházely za výukou do Petrovic. „Kapacita naší školky bude pětadvacet dětí. Počítáme také s tím, že budeme služby mateřské školy nabízet i okolním obcím,“ přitaká Paulík. Někteří rodiče považují stavbu nové školky za zbytečnou. „Já to vidím jako nesmysl. V současné školce je vše zrekonstruované a plně to vyhovuje požadavkům dětí. Navíc to máme do školky stejně daleko jako lidé z bytovek na okraji Petrovic,“ vyjádřila svůj názor jedna z maminek Alena Musilová. Žďárskou školku v současnosti navštěvují obě její děti. Zda Petrovičtí moderní mateřinku doopravdy zbudují, zatím ale není vůbec jisté. „Žádali jsme o dotaci ministerstvo financí. Pokud ji nedostaneme, školku nepostavíme,“ uzavřel Paulík.