Vzhledem k tomu, že Petrovice mají přibližně šest set obyvatel je to však velmi nestandardní. Vždyť uvolněného předsedu kontrolního výboru nemají ani v Blansku nebo v Boskovicích.

Podle opozičního petrovického zastupitele Antonína Filouše (ČSSD) přijde tato „rozmařilost“ za čtyřleté volební období obecní pokladnu na téměř milion korun. „Vůbec nechápu, co tam ten člověk bude dělat. Uvolněného předsedu kontrolního výboru nemají v Blansku ani v Boskovicích. Je s podivem, že v době, kdy se v rozpočtech škrtá a šetří se, tak v Petrovicích se tímto způsobem vyhazují peníze oknem. Vždyť za plat a odvody tohoto pracovníka se z obecního rozpočtu zaplatí za čtyři roky skoro milion korun,“ řekl Filouš, který návrh, aby funkce předsedy kontrolního výboru byla uvolněná společně s dalšími dvěma opozičními zastupiteli nepodpořil. „Toto je boj Věcí veřejných s dinosaury. Takto se hospodaří s obecními prostředky?“ nelíbí se Filoušovi, kterého opozice navrhovala za člena kontrolního výboru. Návrh však zastupitelstvo neodsouhlasilo.

To, že v Petrovicích mají uvolněného předsedu kontrolního výboru velmi překvapilo také místostarostku Boskovic Jaromíru Vítkovou. „Petrovice jsou asi bohatá obec, když si to mohou dovolit,“ poznamenala Vítková. „To je opravdu rarita. Za tím musí něco být. Nechápu, kde na to v obecním rozpočtu vezmou peníze. Je mi jasné, že obce nad čtyři sta obyvatel by měly mít vzhledem k množství agendy, která se na ně navalilo, uvolněného starostu, ale i předsedu kontrolního výboru? Nesmysl,“ řekl starosta Okrouhlé Bronislav Šamšula. Ta má stejně jako Petrovice kolem šesti set obyvatel.

Starosta Petrovic Vladimír Paulík post uvolněného předsedy kontrolního výboru za přepych v obci nepovažuje. „Tento návrh podpořilo na ustavujícím zastupitelstvu šest zastupitelů z devíti. Pro obec to není vyhazování peněz. Samozřejmě neříkám, že časem tento krok nevyhodnotíme jinak a neuděláme změny,“ podotkl Paulík s tím, že plán kontrol teprve schválí zastupitelstvo.

Předseda kontrolního výboru bude mít podle Paulíka na starosti požární ochranu v obci a veškerou agendu kolem ní, dohlédne na inventarizaci obecního majetku a jako správce povede kulturní dům. „Z vašeho pohledu to vypadá jako vyhazování peněz, ale Petrovice nemají zaměstnaného jen předsedu kontrolního výboru ale dalších dvacet lidí. Pracují v domě s pečovatelskou službou nebo v azylovém domě. Smlouvu s obcí má také zásahová jednotka hasičů. To jsou investice do služeb, které obec nabízí lidem. A nejen místním. Podle mého jsou potřeba,“ upřesnil Paulík. Dodal že provoz azylového domu, domu s pečovatelskou službou, odměny zastupitelstvu a dalším lidem, kteří pracují pro obec ukrojí z obecního rozpočtu každoročně několik milionů korun.